<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Nowe czy stare mieszkanie?

Każde młode małżeństwo marzy o tym, aby jak najszybciej udać się do swojego własnego kąta. Nie wszystkich stać na nowe mieszkanie, dlatego na początku można spróbować odkupić jakiś lokal używany. Jest to opcja dużo tańsza, chociaż często trzeba dodatkowego wysiłku, który włożyć trzeba w remont tego i owego.

mieszkania LubinPrzed podjęciem ostatecznej decyzji o tym czy skorzystać z mieszkania po kimś, czy raczej kupić wprost od dewelopera trzeba odpowiedzieć sobie na początku na kilka pytań. Po pierwsze ile gotówki będzie się w stanie przeznaczyć na kupno swojej kwatery. Po drugie czy ewentualne remonty i naprawy wynikające z tego, że mieszkanie zostało odkupione po kimś nie przewyższą ceny na tyle, że dużo prościej i wygodniej byłoby kupić mieszkanie całkiem nowe. Taki zakup nieużywanego lokum niesie za sobą bardzo dużo plusów, które warto poznać, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Mieszkanie od dewelopera

Kupowanie nowego mieszkania niesie za sobą ten walor, że każdy nowy właściciel może wykończyć je i urządzić według swojego pomysłu, np. mieszkanie. Zaopatrując się w mieszkanie po kimś dużo trudniej jest wymienić na przykład podłogi. W domu od dewelopera problemu takiego nie ma, gdyż posadzkę dopiero należy wyłożyć czy to parkietem, czy kafelkami – wszystko według własnego uznania. Kolejną zaletą kupna nowego mieszkania jest to, że wszelkie pomoce finansowe od państwa są najkorzystniejsze wówczas, gdy dana osoba czy rodzina decyduje się na kupno kwatery w stanie surowym, nieużywanej wcześniej przez nikogo. Dzięki takiej opcji można naprawdę wiele zaoszczędzić. Poza tym z deweloperem można całkiem sporo wynegocjować, takiej możliwości zazwyczaj nie ma, gdy mieszkanie kupuje się od osoby prywatnej.

Zalety nowego mieszkania

Myśląc także o przyszłości (przykładowo, gdy zapragnie się przeprowadzić do większego domu i dotychczasowe mieszkanie będzie trzeba sprzedać), warto brać pod uwagę to, że dużo więcej dostanie się pieniędzy, gdy będzie się chciało sprzedać lokal, którego było się pierwszym właścicielem. To tak, jak z samochodami. Dużo łatwiej i za większą gotówkę można pozbyć się pojazdu, gdy jest się jego pierwszym posiadaczem. Dokładnie tak samo jest z nieruchomościami. Tyle zalet kupna nowego mieszkania. A na co w ogóle zwracać uwagę, gdy postanowi się zaopatrzyć we własny kąt? Bardzo ważna jest lokalizacja. Dobrze jest wybierać spokojne dzielnice, ale niezbyt oddalone od centrum. Można też szukać nowego miejsca zamieszkania pod kątem pracy, ale także warto myśleć o czasie, gdy będzie się miało dzieci. Z tego względu orientując się w lokalizacji warto zwrócić swoją uwagę na obecność przedszkoli, szkół i przychodni. Dobrze również, aby sklepy były stosunkowo blisko, poczta i przystanki autobusowe, ale także miejsca parkingowe. Tu pojawia się kolejny plus zakupu nowego mieszkania– w nich zawsze znajdują się garaże lub parkingi podziemne. Dzięki temu nie będzie problemu z pozostawieniem swojego pojazdu. Jak widać zakup mieszkania nie jest łatwą sprawą i naprawdę wiele rzeczy trzeba przemyśleć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Przede wszystkim trzeba wiedzieć konkretnie czego się od swojego domu oczekuje i pod tym kątem szukać odpowiedniego lokum.

Osoby zainteresowane nabyciem nowego, funkcjonalnego mieszkania skorzystać mogą z oferty dewelopera proponującego atrakcyjną inwestycję Na Kutrzeby. Pobiedziska pod Poznaniem to doskonała lokalizacja dla osób, które szukają możliwości, aby zamieszkać w spokojniejsze okolicy i jednocześnie mieć dość blisko do miasta i zalet, jakie ze sobą niesie.