<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Na czym polega ciepły montaż okien?

Energooszczędność jest potrzebą współczesności ze względu na nieustannie rosnące ceny energii, a także coraz większą świadomość architektów w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Pojawiają się nowoczesne rozwiązania, których celem jest ograniczenie strat ciepła i podniesienie komfortu przebywania w obiektach, których koszt utrzymania i użytkowania ze względu na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań został zdecydowanie obniżony. Jednym z nich jest właśnie ciepły montaż okien oraz drzwi określany również jako warstwowy.

Czy ciepły montaż jest potrzebny?

Innowacyjne technologie zastosowane do produkcji okien umożliwiają ograniczenie wydatków z budżetu domowego na komfortowe użytkowanie budynku oraz trwałość i wytrzymałość produktu, który ma służyć użytkownikom przez wiele lat. Ale sam produkt nie zapewni wystarczającej termoizolacyjności, do pełnego wykorzystania właściwości okien potrzebny jest ich właściwy montaż. Nowoczesne techniki instalowania okien, takie jak ciepły montaż umożliwiają pełne wykorzystanie parametrów użytkowych termoizolacyjnych okien.

montaż okien plastikowych w lubelskim

Zapewnienie termoizolacyjności okien dzięki ciepłemu montażowi

Zgodnie z wytycznymi izolacyjność termiczna okien określana jest współczynnikiem przenikania ciepła. Dla okien fasadowych powinien on wynosić nie więcej niż 0,9 W/m²K, a dla dachowych 1,1 W/m²K. Okna zamontowane za pomocą metod tradycyjnych, czyli tylko przy użyciu pianki poliuretanowej, tak naprawdę nie będą spełniały warunków termoizolacyjności. Muszą być one odpowiednio zamontowane, czyli za pomocą ciepłego montażu. Zasadnicze znaczenie ma tu właściwe połączenie okna z murem. Wypełnienie tego połączenia tylko pianką poliuretanową powoduje narażenie warstwy termoizolacyjnej na wilgoć, która sprawia, że traci ona swe właściwości. Ciepły montaż zapewnia kompleksowe zabezpieczenie szczelności warstwy izolacyjnej i pozwala uniknąć powstawania tak zwanych mostków termicznych, czyli luk przez które budynek traci ciepło, a także zawilgocenia oraz zagrzybienia ścian.

Na czym polega ciepły montaż?

Ciepły montaż określany jest również jako warstwowy, ponieważ polega na zastosowaniu w jego trakcie trzech warstw:

  • Wewnętrznej, czyli paroszczelnej, chroniącej przed przenikaniem do warstwy montażowej wilgoci, zbierającej się w pomieszczeniu. Wykonuje się ją dzięki paroszczelnej taśmie okiennej, zapobiegającej przedostawaniu się pary wodnej w połączenia między oknem a murem. Wilgoć przenikająca do uszczelniacza powoduje, że traci on swoje właściwości i szybciej ulega zniszczeniu.
  • Środkowej, stanowiącej izolację termiczną i akustyczną, która jest wykonana z pianki poliuretanowej, dokładnie wypełniającej przestrzeń między murem, a ramą okna. Rozpręża się ona w trakcje aplikacji, zwiększając swoją objętość i w ten sposób wypełnia wszelkie szczeliny wokół okna.
  • Zewnętrznej, paroprzepuszczalnej, chroniącej izolację termiczną przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak opady deszczu, śniegu i promieniowanie UV. Wykonuje się ją z taśmy paroprzepuszczalnej, umożliwiającej migrację pary wodnej na zewnątrz obiektu.

montaż okien pcv lubelskie

Przy ciepłym montażu należy zastosować odpowiednie kotwy, które łączą w sposób mechaniczny okno z murem. Użycie do tego samej pianki spowoduje, że po kilku latach pod wpływem wilgoci straci ona swoje właściwości termoizolacyjne.

Kto wykonuje ciepły montaż okien w Lublinie?

Firma Atos jest nie tylko dystrybutorem okien PCV w Lublinie, ale również zapewnia ciepły montaż swoich produktów. Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w ich sprzedaży, jak i montażu. Produkty oferowane przez firmę Atos wykonane są z najwyższą starannością, podobnie jak te, które zostały wykonane przez inne podmioty, współpracujące z firmą od wielu lat. Pracownicy w sklepie z oknami, drzwiami i bramami służą pomocą i radą w przypadku jakichkolwiek wątpliwości klientów.