<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Czy warto kupić mieszkanie za pomocą pośrednika nieruchomości?

blokiZdania co do tego są podzielone. Jedni bardzo sobie chwalą takie usługi, inni wystrzegają się ich jak ognia, mówiąc, że jest to jedynie strata pieniędzy. Prawda oczywiście leży po środku. Zobaczcie, kiedy faktycznie przyda nam się skorzystanie z takich właśnie usług.

Kiedy pośrednik nieruchomości?

Nie znamy rynku

Jeśli kompletnie nie orientujemy się na rynku nieruchomości, to wybór właśnie takiej pomocy, jak pośrednik nieruchomości, będzie dla nas najlepszy. Szybko zorientuje się w naszych potrzebach i pomoże stworzyć dla nas indywidualną ofertę na miarę naszych potrzeb, czyli znajdzie odpowiednie mieszkanie, dom lub działkę lub sprzeda albo ją wynajmie.

 

dom w bezpiecznych rękach

Bezpieczeństwo

Gdy boimy się popełnić błędów w przypadku transakcji związanych z nieruchomościami, to również powinniśmy zdecydować się na pomoc pośrednika. Każdy z takich pośredników jest obowiązkowo ubezpieczony. Dzięki temu mamy pewność, że dostaniemy odszkodowanie za wyrządzone przez niego szkody poprzez jego działanie lub przez zaniechanie przez niego działania. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami pomogą nam również uniknąć pomyłek i błędów poprzez ich dobrą orientacje w zawiłościach prawnych związanych z nieruchomościami. Wskażą nam jak powinna wyglądać dobrze skonstruowana umowa, sprawdzą czy nieruchomość nie ma długów lub czy nasz płatnik jest wypłacalny. Dzięki temu nie pozwolą narazić nas na straty.

Fachowe doradztwo

Oprócz tego, pośrednicy nieruchomości są również fachowcami w swojej dziedzinie. Doradzą nam w każdej kwestii związanej z nieruchomościami, stworzą ofertę idealną dla nas oraz pomogą się skontaktować z najlepszymi na rynku specjalistami, jeśli ich usługi będą niewystarczające.

Podsumowując, skorzystajmy z usług pośredników nieruchomości, gdy nie wiemy dużo o tym rynku i rządzącymi nim prawami. Zainteresujmy się taką pomocą, gdy chcemy uniknąć wielu pułapek i mieć gwarancję, że transakcja będzie udana. Dodatkowo, jeśli chcemy liczyć na doradztwo ze strony profesjonalistów, to również wybierzmy pośrednika. Oszczędzimy dzięki temu czas i pieniądze, które będziemy musieli zapłacić za nasze uczenie się na błędach.