<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Architekt wnętrz – czy warto go zatrudnić?

To jak wyglądają pomieszczenia, w których przebywamy podświadomie wpływa na nasze samopoczucie. Bardzo często decydujemy się na samodzielne zaprojektowanie i urządzenie naszego domu lub mieszkania, jednak mimo starań efekt końcowy nie jest dla nas w pełni satysfakcjonujący. Często jest to spowodowane nie tyle brakiem pomysłu, co brakiem doświadczenia, gdyż mimo wszystko projektowanie wnętrza nie jest tak prostym procesem jak mogłoby się wydawać. Warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalisty, który będzie w stanie skonkretyzować naszą wizję i przekształcić ją w ten sposób, by efekt końcowy był jednocześnie estetyczny jak i praktyczny. Architekt wnętrz sprawi, że nasze mieszkanie będzie spełniało nasze oczekiwania i prezentowało się wyjątkowo.

Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz?

Istnieje wiele zalet, które płyną ze skorzystania z pomocy architekta wnętrz. Przede wszystkim należy pamiętać, że zaprojektowane przez niego pomieszczenia będą wyglądały zgodnie z naszym gustem i życzeniami. Podczas pracy weźmie on pod uwagę kwestie zarówno techniczne, finansowe, czy logistyczne. Nawet w przypadku niewielkiej przestrzeni lub pokoju o nieregularnych kształtach specjalista będzie w stanie dobrać coś odpowiedniego.

Co więcej, architekt wnętrz bardzo często jest w stanie zaproponować nieoczywiste rozwiązanie, które będą świetnie sprawdzały się przez wiele lat pozostając ponadczasowe. W związku z tym zatrudnienie specjalisty będzie również dobrym sposobem na odświeżenie wyglądu mieszkania np. przed jego sprzedażą, tak by posiadało ono większą wartość rynkową niż początkowo.

aranżacja salonu

Bardzo często zdarza się również sytuacja gdy po tym jak zdecydujemy zająć się samodzielnie urządzaniem naszego mieszkania tracimy kontrolę wydatków. Wydajemy zdecydowanie więcej niż chcieliśmy, często zmieniamy plany co wiąże się z olbrzymią dezorganizacją i wysokimi kosztami. Architekt wnętrz trzyma rękę na pulsie. Wskaże nam produkty warte swojej ceny oraz odradzi te, w które nie warto inwestować.

Jak wybrać dobrego architekta wnętrz?

Obecnie możemy skorzystać z wielu propozycji oferowanych na rynku. Sposobów na znalezienie odpowiedniego do naszych potrzeb architekta jest wiele. Możemy skorzystać z pomocy znajomych lub rodziny, którzy być może korzystali z pomocy specjalisty i są w stanie polecić nam konkretną osobę. Informacje z pierwszej ręki zawsze są najlepsze.

Opinie klientów powinny być dla nas sygnałem, którzy architekci są w stanie wysłuchać potrzeb oraz spełnić wszelkie wymagania. Jeśli znamy kogoś kto współpracował z danym architektem koniecznie wypytajmy jak przebiegała współpraca, czy występowały jakieś komplikacje i jaki był efekt końcowy.

aranżacja przedpokoju

W momencie gdy znajdziemy osobę, która w największym stopniu nam odpowiada koniecznie spotkamy się z nią osobiście. Warto poprosić również o zaprezentowanie swojego portfolio. Dzięki temu będziemy mogli określić czy projekty danej osoby nam odpowiadają.

W wyborze architekta wnętrz sporą rolę odgrywa również cena jego usług. Pamiętajmy jednak, że nie powinien być to czynnik, który  zaważy na naszej decyzji. Warto zdecydować się na doświadczonego profesjonalistę, który będzie w stanie zaproponować nam pomoc z uwzględnieniem wszystkich naszych potrzeb.

Wybierając najtańszą ofertę często możemy przeżyć rozczarowanie, a efekt ostateczny i tak będzie wymagał zmian. Pamiętajmy również aby zawsze podpisywać umowy. Dokument powinien zawierać wszelkie informacje związane z przyszłą współpracą, koszty jakie zostaną poniesione oraz wszelkie dodatkowe aspekty, które będą wpływały na usługę. Dzięki niej będziemy mogli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, a współpraca będzie przebiegała pomyślnie.