<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Aranżacja mieszkań – dlaczego warto skorzystać z usług projektanta?

Każdy z nas marzy o idealnie zaprojektowanym mieszkaniu ze zbalansowanymi kolorami, światłem, odpowiednim wykorzystaniem tekstur i elementów dekoracyjnych. Równocześnie praktycznym i mieszczącym wszystkie nasze pamiątki. Przeglądamy katalogi z wystrojem wnętrz i obiecujemy sobie, że nasze mieszkanie też tak kiedyś będzie wyglądało… jednak tak się nie dzieje. Być może warto więc zatrudnić projektanta?

Unikalne elementy wystroju

Projektant znajdzie oraz dopasuje do siebie oryginalne rzeczy, które utworzą harmonijne wnętrze . Nawet jeżeli widzimy na Instagramie rozwiązania, które chcielibyśmy mieć we własnym domu, to znalezienie tych konkretnych rzeczy jest bardzo trudne. Często dopasowanych do nas projektów nie znajdziemy na zdjęciach. Czasem trzeba wręcz konkretny mebel zaprojektować od podstaw. Zdarza się, że myślimy o rozwiązaniu jakiegoś problemu, a nie o konkretnym przedmiocie. Te wszystkie unikatowe przedmioty, specjalnie dopasowane dla nas, znajdzie projektant.

Wiele osób sądzi, że zatrudnienie projektanta zrujnuje ich finansowo. Tymczasem dobry specjalista wręcz zadba o to, abyśmy oszczędzili pieniądze. Dzieje się tak z wielu przyczyn. Przede wszystkim będzie on sam wyszukiwał rabaty i promocje na materiały, których potrzebujesz do aranżacji. Co więcej eksperci bardzo często mają zniżki w niektórych sklepach. Znają też miejsca, które oferują tanie produkty wysokiej jakości. Niektórzy sami chodzą na pchle targi i wyprzedaże, żeby upolować jakieś wyjątkowe elementy niezbędne do wykończenia danej przestrzeni. To wszystko pozwala realnie zaoszczędzić pieniądze.

Dodatkowo architekt wnętrz potrafi ocenić jakość tego co nam się podoba. Pomogą nam rozsądnie zainwestować nasze pieniądze tak, żebyśmy wydali większe kwoty na rzeczy, które będą służyć nam przez lata i sprawdzą się nawet jeżeli nieco zmienimy styl. Doradzą nam też w co nie warto inwestować, bo zaraz wyjdzie z mody, zużyje się, znudzi lub popsuje.

aranżacja kuchni

Bezcenny czas

Oszczędzamy również czas, a czas to pieniądz. Zawodowi projektanci zajmują się całym procesem, więc remont okazuje się całkiem przyjemny. Normalnie aranżacja może zająć nam wiele tygodni planowania, szukania i jeżdżenia po sklepach. Te wszystkie problemy znikają i możemy poświęcić nasz cenny czas na cokolwiek chcemy.

Co więcej źle urządzona przestrzeń również bywa bardzo stresująca i czasochłonna. Ciężko się ją sprząta, odkładamy rzeczy na miejsce, a później nie możemy niczego znaleźć. Dzięki odpowiedniemu projektowi unikniemy takich problemów i to będzie oszczędzać nasz czas i nerwy przez długi czas.

Projektant to inwestycja

Ze względu na to, że najwięcej oporów przed zatrudnieniem projektanta wzbudzają finanse znów do nich wrócimy. Zatrudnienie designera to inwestycja, która się zwraca. Oczywiście większość z nas nie planuje sprzedawać swojego wymarzonego mieszkanka. Jeżeli jednak zdecydujemy się je sprzedać lub wynająć to zyskamy ogromną przewagę nad wszystkimi podobnymi do naszego lokalów w okolicy.

Praktyczne rozwiązania, piękny wystrój i unikatowe elementy aranżacji przykują uwagę wszystkich odwiedzających i sprawią, że dokonamy transakcji szybciej i z większym zyskiem. Jest to tak istotne, że niektórzy profesjonaliści wynajmują dekoratorów tylko po to, by przygotowali mieszkanie do sprzedaży.

Kopiowanie projektu z katalogu wydaje się czasem niezłym pomysłem, jednak nie zapewni Ci to satysfakcji. By poczuć się jak w domu przestrzeń musi być dopasowana do nas, naszych zwyczajów i gustu. Projektant właśnie to nam gwarantuje.