<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Zalety nowoczesnych firan na metry

Firanki do salonu czy kuchni to nieodłączny element stylowo wykończonego wnętrza. Jest to także dodatek, który może diametralnie odmienić całe pomieszczenie, w pomieszczeniu z odpowiednio dobranymi zasłonami zaciemniającymi czy ozdobnymi. Zależnie od przeznaczenia oczywiście, konkretne firany do salonu czy kuchni będą się różnić printem, materiałem, z którego są wykonane, a także długością. Jak więc dobrać idealne firany na metry?

Urządzamy mieszkanie – obowiązkowe firany w Twoim domu

Prawie każda kobieta marzy o własnym domu z ogrodem obsianym trawą, z oknami, w których wiszą nowoczesne firany na metry woalowe. Dla niektórych jest to marzenie ściętej głowy, dla innych rzecz na wyciągnięcie ręki. Wystarczy dom zbudować i urządzić go według własnego pomysłu. Udać się do sklepu z lampami i wybrać odpowiednie żyrandole i lampy ozdobne, udać się do sklepu z tekstyliami i zakupić firany do kuchni albo firany do salonu. Dobrze byłoby, gdyby istniała możliwość zakupienia w sklepie firan na metry, ponieważ jak każdy na pewno wie, w każdym domu może być inny rozmiar okien, inne mogą być także oczekiwania co do długości takiej okiennej kurtynki.

Dlaczego warto kupić firany na metry?

W firany jednak dobrze jest się obowiązkowo zaopatrzyć, ponieważ dom bez nich jest jakoś tak mniej przytulny i jakoś tak mniej domowy. Skąd to się bierze? Przecież to tylko wrażenie, ale salon pozbawiony firan nie wygląda ani ładnie, ani ciepło. Jest raczej dość surowy. Firany na pewno pełnią funkcję estetyczną, bowiem bardzo zdobią każdy pomieszczenie, w którym się znajdują. Zwłaszcza, gdy zostały zakupione na wymiar, ponieważ idealnie wkomponowują się w okno. Jeżeli można zatem gdzieś dostać firany na metry należy zawsze z takiej okazji korzystać, bo są to unikatowe sytuacje. firany na metry

Delikatne firany woal na metry i żakardowe

Dodatkowo, na przykład firana żakardowa ma tę zaletę, że nie hamuje dostępu światła do pomieszczeń. Charakteryzuje się bowiem sporą przenikalnością promieni światła dziennego, ale również powietrza. Otwierając okno nie ma więc potrzeby odsuwania firany na bok w celu uzyskania lepszego toru przepływu powietrza. To z kolei zmniejsza ryzyko nieumyślnego jej podarcia. Odsuwając bowiem istnieje niebezpieczeństwo zahaczenia jej o ramę okna i to właśnie może spowodować rozdarcie. Dodatkową zaletą wspomnianego materiału jest niegniotąca się struktura. Dla każdej zapracowanej pani domu jest dużym ułatwieniem, gdy po praniu nie trzeba prasować, tylko prosto z pralki można zanieść firanę na okno w salonie czy w innym pomieszczeniu. Dodatkowo firany żakardowe bardzo pozytywnie wpływają i niezwykle wzbogacają  każde wnętrze zarówno pokoi, jak i kuchni.

Kolejną funkcją jaką pełnią firany w  domowym pomieszczeniu (nie tylko żakardowe) jest ochrona przed podglądactwem. Przez okno, które pozbawione jest obojętnie jakiej, nawet najcieńszej zasłonki bardzo dużo widać to, co się w pomieszczeniu dzieje. Firany są pewnego rodzaju izolatorem oddzielającym świat zewnętrzny od tego wewnętrznego. Dbają zatem o prywatność lokatorów. Dziwić zatem może fakt nieposiadania firan w co niektórych domach, ponieważ w dzisiejszych czasach wszystko można dostać na wymiar, więc i firany na metry również.