<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Jak kupić mieszkanie w bloku?

Pierwsze mieszkanie to wielka euforia, ale nie można zapominać o sprawach technicznych i prawnych. W takiej wielkiej radości, często nie zwracamy na nic uwagi, wszystko nam się podoba i niczego nie sprawdzamy. Potem okazuje się, że mamy do czynienia z usterkami, jakie wtedy trzeba już naprawiać na własny koszt albo z innymi problemami. Sposobem na zminimalizowanie takiego ryzyka niejednokrotnie okazuje się zakup mieszkania od dewelopera – gotowe mieszkanie na sprzedaż sprawdzone jest pod wieloma względami, dlatego kupując je mamy możliwość sprawdzenia czy wszystkie parametry zostały przygotowane zgodnie z podstawowymi założeniami. Dzięki temu kiedy już zdecydujemy się na zakup konkretnej nieruchomości zyskujemy pewność, że będzie ona spełniała obiecywane warunki.

Przestrzeń w mieszkaniu

Podstawową zasadą w takim momencie jest przede wszystkim brak pośpiechu. Trzeba koniecznie przejrzeć kilka różnych ofert, pochodzić na spotkania w ramach tzw. dni otwartych, poszukać propozycji zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, a wtedy znajdziemy dla siebie doskonałe rozwiązania pod każdym względem. Dzisiaj na pewno warto poszukać różnych propozycji i osobiście pojawić się w danej nieruchomości, by przekonać się jak to wszystko tak naprawdę wygląda, ponieważ na zdjęciach mamy do czynienia z zupełnie innym oddaniem przestrzeni. W ten sposób poznamy rynek, ale także będziemy mogli sprecyzować swoje wymagania, przekonamy się o tym, co nam się najbardziej podoba, a czego jednak nie chcemy w swojej przestrzeni. Ważna jest nie tylko sama nieruchomość, ale także otoczenie, wygląd osiedla czy lokalizacja. Trzeba zatem koniecznie mieć to wszystko na uwadze, a na pewno dokonamy właściwego wyboru pod każdym względem.

Mieszkanie w bloku

Chcesz mieszkać w nowoczesnym bloku?

Dzisiaj niezwykle ważne jest sprawdzenie aspektów technicznych. Przy odbiorze mieszkania warto się zjawić z inspektorem nadzoru, jaki wskaże wszelkie usterki, które deweloper musi nam później naprawić, więc rzeczywiście ma to dość spore znaczenie w takim momencie.  Oczywiście można się zachwycać swoim nowym mieszkaniem, ale trzeba także rozsądnie podejść do całej transakcji, gdyż jest to całkiem spora inwestycja i często związana także z kredytem, więc tym bardziej powinniśmy być zadowoleni z efektu końcowego.

Lokalizacja mieszkania

Wybierając mieszkanie warto rozważyć jaka lokalizacja będzie dla nas najkorzystniejsza. Decydując się na zamieszkanie w centrum często musimy liczyć się z wyższą kwotą do zapłacenia, a także większych hałasem i mniejszym dostępem do terenów zielonych. W przypadku mieszkań na obrzeżach miast dużą ich zaletą jest zielona okolica, która pozwala wypocząć po pracy i w weekend, mieszkania są również ponadto znacznie tańsze. Szukając mieszkania w Szczecinie lub innym mieście warto poszukać w wyszukiwarkach tj. Mapa Nieruchomości, w która pomoże znaleźć idealne lokum dostosowane indywidualnych potrzeb.