<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Projektowanie wnętrz z architektem –

Projektowanie wnętrz nie należy do najłatwiejszych zadań. Oprócz doboru mebli i materiałów przed architektem leży także rozplanowanie przestrzeni w sposób najbardziej optymalny. Biorąc pod uwagę aspekty techniczne — jak na przykład przyłącza wody w łazience, a także indywidualne potrzeby klienta — wyspa w kuchni, w łazience prysznic zamiast wanny. Jak jednak wygląda projektowanie wnętrz z architektem? Czy możemy powierzyć rozplanowywanie przestrzeni prywatnej obcej osobie?

Wysłuchanie potrzeb klienta

Pierwszym krokiem, jaki architekt podejmie przy aranżacji przestrzeni, jest wysłuchanie swojego klienta, by poznać i zrozumieć jego potrzeby. W budownictwie wielorodzinnym każde mieszkanie ma podobny układ i powierzchnię, jednak żadne z nich, nie jest do siebie podobne. To właśnie drobne wybory, preferencje i decyzje wpływają na tę różnorodność. Dobry architekt w oparciu o nasze prywatne preferencje rozpocznie planowanie przestrzeni, by zaprezentować nam swoją wizję i projekt. Podczas rozmowy z architektem pamiętajmy, by wymienić nasze oczekiwania oraz zaznaczyć rozwiązania, które nam nie odpowiadają.

Indywidualne rozwiązania

Każde mieszkanie posiada swój indywidualny charakter. Jest tak również dlatego, że dzień każdego z nas wygląda nieco inaczej. Mieszkanie powinno stanowić naszą drugą skórę, w której czujemy się swobodnie, a rozwiązania są intuicyjne. Warto przedstawić architektowi to, jak wygląda nasz dzień. Dzięki temu będzie w stanie przeprowadzić wizualizację poszczególnych czynności i ułożyć poszczególne segmenty domu, czy też mieszkania, w taki sposób, by możliwie ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Projektowanie wnętrz to nie tylko układanie rzeczy w taki sposób, by wyglądały ładnie. Zadaniem architekta jest łączenie estetyki, funkcjonalności i prywatnego, indywidualnego charakteru mieszkania.

Czy zajmie się architekt?

Biura projektowe proponują pakiety, które pozwalają wybrać zakres prac ze strony architekta. Jedną z najwygodniejszych opcji jest „pod klucz”. Dzięki niej omówimy z architektem projekt, i po poprawkach zaakceptujemy go. Firma zaś zajmie się nadzorem i wykonanie projektu. Podczas prac firma zapewni nam wsparcie realizacyjne sprawdzonych przez siebie wykonawców. Następnie w kolejnych krokach otrzymamy dostawy materiałów i elementów wyposażenia, które zostały ujęte w projekcie. Taka kompleksowa opieka nad projektem pozwoli nam w pełni go zrealizować, w taki sposób, by uzyskać najlepszej jakości efekt. Wsparcie agencji projektowej w kwestiach doboru materiałów jest niezwykle ważne. Niełatwo jest odnaleźć właściwe materiały, które będą wysokiej jakości i spełnią nasze oczekiwania estetyczne. Projektanci tworzą projekty w taki sposób, by możliwie łatwo było pozyskać właściwe materiały i ukończyć projekt.

Projektowanie wnętrz to przemyślany proces, który uwzględnia nie tylko kwestie estetyczne, ale też praktyczne oraz indywidualne upodobania klienta. Dlatego warto wybrać opcję projektowania wnętrz z architektem. Ta kompetentna osoba pomoże nam kompleksowo skomponować dodatki, a także rozmieści meble i sprzęt. Dzięki temu, każdy dzień w zaprojektowanym mieszkaniu będzie przyjemny dzięki funkcjonalności i przemyślanemu designowi. Cenną wartością architektów jest ich doświadczenie. Wiele projektów powtarza się, każdy posiada własne upodobania, jednak niektóre niestandardowe rozwiązania mogą być przy pewnych modyfikacjach powtarzalne. Dzięki temu możemy uzyskać efekt inteligentnego domu, w którym wszystko jest na swoim miejscu. Intuicyjność przestrzeni to kwestia niezwykle istotna, która decyduje o samopoczuciu jej użytkowników. Rozwiązania, które wymagają dłuższego zastanowienia w trakcie użytkowania są niestety na dłuższą metę męczące. Dlatego warto wykorzystać potencjał architektów, by stworzyć przestrzeń dla siebie doskonałą.