<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Korzyści zasłon i rolet

Zasłony i rolety, szczególnie w sypialni, dodają charakteru wnętrzu. Mają także wiele praktycznych korzyści i zalet, które sprawiają, że są bardzo ważnymi elementami wystroju. To idealne uzupełnienie wyposażenia w każdym domu.

Kontrola temperatury

Zasłony i rolety nie tylko zapewniają estetyczny wygląd pomieszczeniom, ale mogą również odgrywać ważną rolę w kontrolowaniu temperatury. Wszyscy szukamy jakiejkolwiek możliwości ochłody w upalne letnie dni. Ciężka tkanina może zapobiegać utracie ciepła o 50%, a lekkie woalowe zasłony pomogą utrzymać chłód w lecie. Zasłonięte zasłony, zwłaszcza w bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach, mogą zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz. Odpowiedni dobór tkanin zapewni nam chłód latem, a ciepło zimą i nie spowoduje alergii.

Lepsza jakość snu w nocy

Kupując zasłony i rolety możemy wybrać modele zaciemniające. Blokują one wszelkie światła – z ulicy, lamp, neonów czy przejeżdżających samochodów. Mogą one wpadać przez okna do naszej sypialni i zakłócać sen. Są szczególnie przydatne jeżeli mieszkamy w mieście lub przy ruchliwych ulicach. Takie zasłony i rolety każdy z nas powinien mieć w swojej sypialni i w pokojach dziecięcych.

zasłony

Chroń swoją prywatność

Nie zawsze chcemy, aby każdy widział co się dzieje u nas w domu. Niezależnie od przyczyn są sytuacje, w których nie chcemy być podglądani. Zasłony i rolety sprawiają, że w każdym momencie, kiedy chcemy zadbać o naszą prywatność mamy taką możliwość. Gwarantuje nam to również pewne bezpieczeństwo. Wyjeżdżając na urlop możemy je zaciągnąć i żaden złodziej nie będzie mógł zajrzeć przez okno i zrobić rekonesansu co można wynieść z naszego domu.

Zyskaj komfort dzięki zasłonom

Zasłony i rolety zapewniają nam komfort w wielu sytuacjach. Kiedy mamy małe dzieci i chcemy je uśpić w ciągu dnia, słońce świecące im w oczy to prawdziwy kłopot. Jednak wystarczy zaciągnąć zasłony, by go rozwiązać. Coraz częściej w dzisiejszych czasach pracujemy przy komputerze. Jednak jest to praktycznie niemożliwe, kiedy słońce świeci nam w ekran. Niezależnie od tego czy zdarza nam się pracować z domu, czy będziemy chcieli zapłacić rachunki lub obejrzeć film, to zasłony będą nam się często przydawać.

Zasłony i rolety mogą również wyciszyć częściowo nasz dom – wszystko zależy od tego jaki model wybierzemy.

rolety

Zasłony i rolety dopasowane do Twoich potrzeb

Obecnie możemy wybierać spośród szerokiej gamy kolorów, wzorów i stylów. Do każdego pomieszczenia jesteśmy w stanie zakupić rozwiązanie idealnie dopasowane. W sypialni świetnie sprawdzą się długie zasłony, które dodadzą wnętrzu miękkości i sprawią, że będzie ono bardziej przytulne. W pokoju dziecięcym, możemy zakupić kolorowe rolety z ciekawymi rysunkami. Mogą one być zarówno klasyczne, jak i nowoczesne.

Niezależnie od stylu w jakim mamy urządzony dom, na pewno znajdziemy coś dla siebie. Łatwo jest również wymienić zasłony czy rolety i w ten sposób zmienić charakter wnętrza. To taki element wystroju, który rzuca się w oczy, więc zmiana będzie bardzo widoczna, a jest to znacznie tańsze niż remont. Co ważne, obecnie możemy wykonać zasłony i rolety na zamówienie. Oznacza to, że będą one dopasowane do wielkości naszych okien, karniszy i wysokości sufitów. Nawet jeżeli mamy niestandardowe szyby, które chcielibyśmy zasłonić, będziemy mieli taką możliwość.

Szczególnie szeroki wybór oferuje firma LaurAles – oferta pozwoli wyposażyć nasz dom i zmienić wystrój dzięki różnym rodzajom zasłon, firan i rolet.