<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Meble kuchenne na wymiar vs katalogowe

Kuchnia to miejsce, które może wyglądać naprawdę wspaniale. To miejsce, w którym warto jest czuć się dobrze i być zrelaksowanym. Aby było to możliwe, kuchnia oraz meble się w niej znajdujące, powinny być maksymalnie praktyczne i użyteczne, i powinny ułatwiać przygotowywanie posiłków. Każda osoba, która marzy o swojej własnej kuchni ma dwie opcje do wyboru: albo kupić meble kuchenne z katalogów firm, albo zamówić meble kuchenne na wymiar. Obie te możliwości mają plusy i minusy i obie mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Meble kuchenne z katalogów – plusy i minusy

Katalogi kuchenne pełne są pięknych mebli, które zdecydowanie przyciągają wzrok. Można tam znaleźć takie meble, które są piękne, solidnie wykonane i w dobrej cenie. Pierwszą zaletą takich mebli jest właśnie ich cena, która zdecydowanie nie będzie aż tak wysoka, jak mebli wykonywanych na wymiar. Można znaleźć komplety w niemal każdym budżecie. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Innym plusem mebli kuchennych wykonywanych na wymiar jest szybka możliwość ich zamontowania w twojej kuchni. Te meble już są zrobione i tylko czekają na swojego właściciela, a co za tym idzie, to ty nie musisz czekać na to, aż twoje meble zostaną wykonane. Jeżeli zależy ci na czasie przy robieniu kuchni, to ta opcja jest zdecydowanie lepsza.

Kuchnie na wymiar mogą być lepiej dostosowane do potrzeb klienta.

Oczywiście meble kuchenne z katalogów mają także swoje minusy. Jak wiesz, nie są one robione pod wymiar twojej kuchni, a co za tym idzie mogą być albo za małe, albo za duże, przez co któryś z segmentów po prostu nie zmieści się i nie będzie mógł być używany. Niestety taki element także musi być kupiony, ponieważ inwestując w meble z katalogów, kupuje się cały ich zestaw.

Kolejnym minusem, który jest zauważalny przy kupnie mebli z katalogów kuchennych to fakt, że nie ma się dokładnego pojęcia z czego te meble zostały wykonane. Owszem z wierzchu widać, jaki materiał został wykorzystany, ale prawda jest taka, ze wewnątrz mebli mógł zostać wykorzystany inny, słabszej jakości materiał.

Meble kuchenne na wymiar – plusy i minusy

Istnieje także możliwość wykonania mebli kuchennych na wymiar. Taka opcja także ma swoje plusy i minusy. Pierwszym plusem, jaki się dostrzega to fakt, że meble zostaną wykonane dokładnie pod wymiar kuchni, którą posiadasz. Nie będą ani mniejsze, ani większe, będą idealne i funkcjonalne, dzięki czemu korzystanie z nich będzie przyjemne i relaksujące.

Kolejnym plusem jest fakt, że takie meble są zrobione dokładnie tak, jak tego chcesz. Zanim zostaną one wykonane, wykonuje się ich projekt, na który masz swój wpływ! To ty wiesz, jakie meble będą ci się podobały i jakie ich elementy będą dla ciebie najbardziej istotne. To ty wiesz dokładnie czego chcesz, zadaniem projektanta jest spełnić twoją wizję w taki sposób, aby była ona solidna, dokładna i funkcjonalna.

Oczywiście meble kuchenne na wymiar mają też nieco minusów. Z pewnych względów są one droższe od mebli z katalogów. Dzieje się tak dlatego, że wykorzystywane są do ich produkcji materiały o najwyższej jakości. Nie można także zapominać o tym, że przy tych meblach pracuje doświadczony architekt.