<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Odpowiednie materiały na budowę – co schodzi najlepiej?

Budowa domu wymaga kilku rzeczy: pieniędzy, czasu, materiałów. Teoretycznie najłatwiej zadbać jest o czas – wystarczy wynająć ekipę budowlaną i czekać na koniec prac, zwykle (przy dobrej aurze pogodowej) całość można zamknąć w około 6 miesiącach, jednakże budowa często trwa dłużej.

Które materiały schodzą najczęściej podczas stawiania ścian?

Pieniądze są tym czynnikiem, o który zadbać jest najtrudniej – te osoby, które decydują na budowę, muszą być jednakże świadome tego, że tego rodzaju inwestycja musi wiązać się z dużym wydatkiem. Materiały budowlane teoretycznie łatwo jest załatwić, jednakże jest to uzależnione od tego, co dostępne jest w magazynach i od tego czego potrzebujemy do budowy. Niektóre osoby pragną, aby ich dom był zbudowany w wyjątkowym stylu, z nietypowych materiałów, np. z jasnych kamieni, które dostępne są wyłącznie na południu Europy, bądź z zerodowanych głazów narzutowych, które najczęściej znaleźć można na terenie całej Wielkiej Brytanii. Sprowadzenie takich materiałów budowlanych do kraju mogłoby być trudne i kosztowne, dlatego też większość Polaków stawia na sprawdzone budownictwo – pustaki wszelkiego rodzaju oraz beton. Niektórzy preferują stawianie domu z pustaków typu max, inni wybierają bloczki betonowe, jeszcze inni cegłę (która jest materiałem wymagającym najwięcej czasu w ułożeniu, ze względu na swoje stosunkowo małe wymiary). Istotną kwestią jest również sama konstrukcja domu. Projekt zakładający piwnicę będzie wymagał większych wykopów oraz postawienia solidnych, żelbetonowych fundamentów, na których osadzone będą pnące się piętra. Piwnice budowane są jednakże coraz rzadziej, warto zauważyć, że jednym z powodów jest ich koszt.

Materiały budowlane

Kupujemy materiały budowlane – na co zwrócić uwagę?

Hurtownie z materiałami budowlanymi praktycznie nigdy nie mogą narzekać na brak klientów. Niemal każdego dnia znajdzie się ktoś, kto zechce zamówić kilka palet pustaków, bloczków, dachówek, cementu, wapna, różnego rodzaju klejów czy np. wywrotkę żwiru oraz drugą wywrotkę piasku, bez których praca betoniarki nie jest możliwa. Obecnie coraz częściej można zauważyć, że roboty związane z wylaniem dużej ilości betonu wykonywane są przez pompy do betonu, które na odległość podają przez rurę płynny beton bezpośrednio do miejsc wskazanych przez budowniczych. Materiały budowlane to nie tylko to, z czego stawia się podstawy budynków oraz ściany ale także wszelkie składowe poszczególnych systemów, np. wodociągowych czy kanalizacyjnych, do tego mogą dochodzić także płyty (np. wiórowe, pilśniowe) czy rigipsy. Istotnymi produktami w hurtowaniach z materiałami budowlanymi są również akcesoria, które będą niezbędne podczas każdej budowy, np. sznurki, poziomice, miarki, kantówki, deski, pianki, stelaże, różnego rodzaju złączki, wsporniki i tak dalej. Pamiętajmy o tym, że dokonując hurtowego zakupu materiałów budowlanych warto upewnić się, czy możemy otrzymać stosowną i atrakcyjną zniżkę. Kupcy, którzy stają się stałymi klientami, mogą bowiem najczęściej liczyć na stosowny rabat, który nie jest możliwy w popularnych marketach budowlanych. Lokalne materiały budowlane zwykle są również lepszej jakości.