<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Garaż blaszany – dla kogo ten wybór będzie dobry

Garaż dla większości populacji służy jako miejsce do przechowywania samochodu w zimie lub deszczowe dni. Po kilku latach stojący w nim samochód będzie prezentował się lepiej niż ten, który był parkowany na podwórku. Na jaki jednak garaż się zdecydować?

Wybór garażu zależy od wielu czynników – ceny, trwałości i efektu wizualnego. Najczęściej decyzja zapada w oparciu o wygląd garażu, który powinien ładnie wkomponować się w ogród. Garaż to jednak inwestycja na przyszłość, więc warto pamiętać, aby był trwały i funkcjonalny. Świetnie w tej roli sprawdzi się garaż blaszany.

Specyfikacja garażu blaszanego

Garaż blaszany, określany jest również mianem „blaszaka”, to garaż w całości wykonany z blachy. Jego projekt oparty jest na konstrukcji wsporczej i nośnej. Jak sama nazwa wskazuje – zarówno ściany, jak i dach są wykonane z blachy. Garaż blaszany jest równocześnie jednym z najtańszych, jak i najbardziej funkcjonalnych garaży, które można postawić przed swoim domem. Cena postawienia garażu blaszanego sięga ledwie tysiąca złotych, ale za tę cenę garaż dobrze sprawuje się przez cały rok. Blacha, z którego został wykonany jest niezwykle odporna na zmienne warunki atmosferyczne i nie ulega zniszczeniu nawet na przestrzeni kilku lat.

Garaż blaszany – co warto wiedzieć przed jego kupnem?

Wybór odpowiedniego garażu blaszanego wcale nie jest taki prosty i konieczna jest znajomość kilku aspektów, którymi warto kierować się przy zakupie. Najważniejszą rzeczą w blaszaku jest jego konstrukcja – powinna być wykonana z konstrukcji wsporczej i składać się z kształtowników stalowych. Dodatkowo niezwykle istotne jest, aby dodatkowo pojawiła się konstrukcja blaszana, pokrywająca ściany oraz dach. Jeśli garaż będzie pełnił również funkcję warsztatu lub miejsca do przechowywania ubrań sezonowych – warto go ocieplić od wewnątrz.

Garaże blaszane mogą służyć także jako narzędziownia. Na stronie cgt.com.pl znaleźć można ofertę nowoczesnych garaży blaszanych.

Zanim jednak garaż na dobre zagości na naszym podwórku, warto zadbać o to, aby stanął na odpowiednim podłożu betonowym, które będzie stanowiło jego fundament. Inną kwestią jest natomiast wybranie trwałego poszycia garażu. Blacha sama w sobie jest solidnym materiałem, ale im jest ona grubsza i ma lepsze pokrycie antykorozyjne, tym jest trwalsza.

Montaż garażu blaszanego

Garaż blaszany jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto nie chce dodatkowo inwestować w budowę murowanego miejsca na parkowanie samochodu. Samo postawienie blachy trwa zaledwie kilkadziesiąt minut – tyle też trwa złożenie całej konstrukcji. Następnie pozostaje już tylko jego wykończenie – zamontowanie elektryki, ocieplenie wnętrza czy jego urządzenie. Najwięcej czasu zajmuje jednak wykonanie odpowiedniego fundamentu – zwłaszcza, jeśli decydujemy się to zrobić na własną rękę.

Garaż z blachy – dla kogo będzie to dobry wybór?

Garaż blaszany może być miejscem do przechowywania samochodu, zwłaszcza zimą, ale także warto pamiętać, że konstrukcja ma wiele zastosować. Często właściciele zamieniają garaż w mały warsztat, jak i miejsce do składowania narzędzi ogrodniczych lub budowlanych. Garaż blaszany świetnie sprawdzi się także jako miejsce do przechowywania rowerów czy, na przykład, sprzętu narciarskiego. Zatem postawienie takiego garażu będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które szukają dodatkowej przestrzeni na składowanie niezbędnych dla siebie rzeczy.

Czy warto wybrać garaż blaszany?

Garaż blaszany to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują trwałego i stosunkowo taniego miejsca do przechowywania samochodu. Blacha jest odporna na warunki atmosferyczne, a porządnie wykonana konstrukcja sprawi, że z pewnością posłuży przez kilka lat.