<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wyjątkowa dekoracja wnętrza – ramki na zdjęcia

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia dekoracja potrafi nadać niepowtarzalnego charakteru danemu wnętrzu. To one odzwierciadlają styl, upodobania i charakter domowników, dlatego każdy dom będzie inaczej dekorowany. Odpowiednia dekoracją można nadać wnętrzu, elegancji, powagi, radości, chłodu oraz ciepła w zależności od indywidualnych preferencji. Obecnie posiadamy bardzo bogaty wybór różnorakich dodatków do domu, jednak coraz częściej chcemy aby były one również funkcjonalne. Tak jak ramki na zdjęcia, które zdobią i jednocześnie przypominają nam o najpiękniejszych chwilach życia.

Funkcje ramek na zdjęcia

Oczywiście podstawowym przeznaczeniem ramki na zdjęcia jest prezentacja danej fotografii – może ona przedstawiać rodzinę, miejsca z podróży, zabawne sytuacje i ważne uroczystości rodzinne. Za pomocą takiego dodatku wnętrze staje się ciepłe i rodzinne, zachęca do przebywania w nim, a goście chętnie podziwiają nasze fotografie. Ramki na zdjęcia idealnie pasują do każdego pomieszczenia – sypialnia, salon, kuchnia, pokój dziecięcy, wszędzie warto urozmaicić wystrój odpowiednimi wspomnieniami. Ramka na zdjęcia poza prezentacją danego wspomnienia, może przybierać zróżnicowane kształty i być ozdobą samą w sobie. W dzisiejszych czasach posiadamy bogaty wybór tego typu ozdób, co poszerza nasze możliwości.

ramki do zdjęć

 

Styl ramki dobieramy do aranżacji wnętrza

Obecnie posiadamy bogaty wybór ramek w niezliczonej ilości stylów, wzorów i kolorów. Do nowoczesnych wnętrz z pewnością najlepiej dopasowują się ramki minimalistyczne, o geometrycznych kształtach, wykonane ze stali, plastiku lub drewna, pozbawione zbędnych zdobień i urozmaiceń. Ramkę na zdjęcia można dobrać na podstawie dominującego koloru lub też motywu. We wnętrzach klasycznych doskonale wyglądają klasyczne ramki drewniane. Najbardziej przykuwają uwagę ramki o charakterystycznym, fantazyjnym kształcie z bogatymi zdobieniami. Najpopularniejsze są motywy roślinne, najczęściej wyrzeźbione w drewnie. Pięknie prezentują się takie ramki na klasycznej komodzie, gdzie możemy podziwiać różnych członków rodziny.

Zdarza się, że ramka przypomina dużą, złoconą ramę do obrazu, która jest ciekawie wykończona. Chyba do najbardziej ekstrawaganckich należą ramki ozdobione postaciami takimi jak anioły, elfy, eleganckie kobiety, dzieci a nawet zwierzęta. Jednak z wiadomych przyczyn nie każdemu taki wybór przypadnie do gustu. Do romantycznych wnętrz w stylu shabby chic pasują białe, delikatne ramki, natomiast pozłacane, bogato zdobione ramki świetnie pasują do stylu art deco, a te ze zdobieniami roślinnymi idealnie wkomponowują się w styl secesyjny.

Jak widać każdy może dobrać coś odpowiedniego dla siebie. Wystarczy puścić wodze fantazji i można uzyskać niepowtarzalny efekt. Co odważniejsi decydują się na samodzielne wykonanie ramy, które mogą dowolnie ozdobić. Jednak taki wyrób nie będzie pasował wszędzie. Najlepiej zainwestować w porządną, uniwersalną ramkę, która będzie chronić i eksponować fotografie przez wiele następnych lat.