<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Obrazy na płótnie Canvas czy na płycie MDF?

Obrazy, plakaty, zdjęcia w ramach – personalizowane dekoracje wieszane na ścianach już od wielu lat stanowią jeden z najlepszych i najłatwiejszych sposobów na zamianę zwykłej, pustej przestrzeni mieszkania w wypełniony ciepłem i unikalnym klimatem dom. Obecnie możliwości do stworzenia niepowtarzalnej sztuki jest naprawdę wiele, a tradycyjne obrazy malowane ręcznie na płótnie coraz częściej konkurują ze znacznie tańszymi i równie pięknymi nadrukami na płótnie czy płycie MDF. Jaki rodzaj sztuki warto wybrać do domu i jak zadecydować o najlepszym formacie obrazu?

obrazy na płótnie

Obrazy na płótnie Canvas – kiedy i dlaczego warto je wybrać?

Kolorowe obrazy na płótnie Canvas to ciekawe rozwiązanie wykorzystujące połączenie trwałego, eleganckiego materiału, trwałej powłoki PCV i nowoczesnych technik drukarskich pozwalających osiągnąć intensywne barwy, wyraźne kontury i różnorodne wzory. Współczesne obrazy na płótnie nie muszą być już malowanym farbą, zasuszanym i wrażliwym na uszkodzenia dziełem sztuki – abstrakcyjne wzory, pejzaże, repliki zdjęć, a nawet bohaterowie bajek mogą być, z pomocą specjalnego druku, naniesieni na obraz, tworząc doskonałą dekorację do Twojego domu.

Dlaczego warto wybrać obraz na płótnie? Canvas to przede wszystkim materiał, który pokryty dodatkową, zabezpieczającą warstwą PCV doskonale oddaje głębię obrazu i kolorów, tworząc bardzo realistyczne i zachwycające dekoracje wnętrz. Ochronna warstwa sprawia też, że obrazy na płótnie mogą być z powodzeniem ozdobą kuchni czy łazienki, bez obaw o to że zostaną zniszczone przez wilgotniejsze powietrze czy zabrudzenia. Chropowata struktura bawełnianego płótna to też najlepszy sposób na uzyskanie niepowtarzalnego efektu wizualnego, którego nie da się osiągnąć na gładkiej powierzchni plakatu.

obrazy na płycie MDF

Obrazy na płycie MDF – nowoczesna wersja sztuki dla minimalistów

Zupełnym przeciwieństwem obrazów na płótnie są tworzone coraz częściej wydruki na płycie MDF, doskonale znanej z branży meblarskiej. Jako lekka i wytrzymała drewniana płyta, MDF sprawdzi się w pomieszczeniach o większych ograniczeniach przestrzennych, a także tam, gdzie sztuka musi oddawać bardziej nowoczesny i minimalistyczny charakter wnętrza. Tworzenie obrazów na płycie MDF polega na umieszczeniu na niej specjalnej, zadrukowanej folii z laminatem, który gwarantuje wytrzymałość obrazu i intensywne oddanie kolorów wydruku. W efekcie otrzymujemy efekt kolorowego plakatu, znacznie trwalszego niż tradycyjne plakaty papierowe w ramach.

Obrazy MDF doceniane są dziś przede wszystkim za prostotę formy, minimalizm i ogromną różnorodność dostępnych wzorów i kolorów. Te o bardzo żywych kolorach z łatwością wpiszą się w dynamiczne biuro, ale równe pięknie zaprezentują się na ścianie w sypialni, pokoju dziecięcym, łazience czy na przedpokoju, który właśnie dzięki dodatkowym obrazom może sprawiać wrażenie większego i bardziej atrakcyjnego. Obrazy zalaminowane na płycie MDF są odporne na ścieranie na sucho i mokro, przez co wytrzymają bez szwanku naprawdę wiele.

obraz na płótnie

Obraz na płótnie czy płyta MDF – na jaki wariant sztuki postawić?

Nie ma obecnie jednego materiału, który wygrywałby z innymi w dziedzinie dekoracji w kwestii jakości, różnorodności czy stylu. Zarówno płótno Canvas, wyglądające nieco bardziej klasycznie i elegancko, jak i lekka płyta MDF są dziś równie wartymi uwagi rozwiązaniami, między którymi wybór sprowadza się do efektu i zastosowania, jakiego poszukujemy. W sklepie Magic&Style znajdziesz wiele ciekawych wariantów obrazów, zarówno na płótnie jak i płycie MDF, gotowych do zawieszenia na ścianach Twojego domu.

Duże obrazy do salonu, przedstawiane w formie tryptyków nad kanapą czy zagłówkiem łóżka będą wyglądały doskonale na odstającym od ściany, dającym wrażenie głębi płótnie Canvas, podczas gdy bardziej modernistyczne i minimalistyczne wzory do biura czy do domowej galerii obrazów sprawdzą się znacznie lepiej na cieńszej, bezramkowej płycie MDF. Ta ostatnia będzie również idealnym dodatkiem do kuchni czy łazienki, gdzie trwałość dekoracji musi być na najwyższym poziomie.