<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Jesteś producentem mebli i chcesz przyciągnąć więcej klientów? Sprawdź, jakie korzyści dadzą Ci wizualizacje produktów

Wybór mebli do nowego domu czy mieszkania jest nieraz bardzo dużym problemem, zwłaszcza dla osób, które chcą mieć wyposażenie dopasowanie nie tylko wymiarowo, ale także wyglądowo do swoich potrzeb. Jednym z rozwiązań takiego problemu może być skorzystanie z usługi wizualizacji mebli oferowanej przez coraz więcej firm architektonicznych. Zobaczmy więc, czym jest taka wizualizacja i jakie niesie ze sobą korzyści. 

Na czym polega usługa wizualizacji mebli?

Architekt lub projektant, korzystając z różnych programów graficznych, jest w stanie stworzyć wizualizację, czyli bardzo dokładny obraz mebla lub całego zestawu meblowego z zachowaniem najróżniejszych szczegółów. Tworząc taki projekt, klient jest w stanie rozplanować wszystkie aspekty zarówno wyglądu mebla, jak i jego funkcjonalności w odniesieniu do reszty pomieszczenia. Dzięki temu nie ma ryzyka, że później okaże się on nie taki, jak on sobie wymarzył. 

Jak wykonuje się wizualizację mebli?

Na początku architekt przeprowadza rozmowę z klientem i na podstawie jego opisów i wstępnych wymiarów jest w stanie stworzyć początkowy projekt na razie jeszcze jednowymiarowy. 

Po niespełna kilku dniach klient otrzymuje gotowy, trójwymiarowy już, projekt mebli, który później można przedstawić albo stolarzowi, albo nawet w sklepie budowlanym, albo wykorzystać do jeszcze innych celów, o czym więcej za chwilę. 

Projekt jest tworzony w specjalnych systemach z wykorzystaniem wielu filtrów wpływających na urealnienie koloru i struktury. Taki obraz doświadczony grafik może wpleść w projekt całego pomieszczenia z umieszczeniem specjalnych animacji (np. gdy mowa o otwieranych szafkach), jak i nałożeniem realnego oświetlenia, które będzie imitowało późniejszy obraz rzeczywistości. 

Jakie są zalety wizualizacji mebli?

Zobrazowanie konkretnych elementów wystroju w formie 3D daje klientom możliwość zobaczenia ich niczym na prawdziwym zdjęciu. Pozwala to przede wszystkim na:

  • Oszczędność czasu i pieniędzy – dokładnie wykonany projekt minimalizuje ryzyko późniejszego złego doboru materiałów, czy niewymiarowych elementów, które trzeba wymieniać i czasem wielokrotnie jeszcze dopasowywać.
  • Uzyskanie wymarzonego mebla – dzięki temu mamy pełną satysfakcję zarówno z wyglądu, jak i z funkcjonalności, której nie jest w stanie zapewnić gotowy mebel ze sklepu czy nawet pojedynczy projekt konsultantów w sklepach budowlanych. 
  • Idealne połączenie wszystkich elementów wystroju – taka wizualizacja skupia się na zobrazowaniu całej przestrzeni, a nie tylko danego mebla, dzięki czemu możemy się upewnić, czy aby na pewno dany pomysł będzie dobry.
  • Sprawdzanie wielu możliwości – jeśli w meblu zakupionym bez projektu coś nam nie pasuje, to zazwyczaj rzadko decydujemy się na jego wymianę. W przypadku wizualizacji możemy wprowadzać dowolne kombinacje i sprawdzać wszystkie możliwości przed zakupem otrzymując wymarzone wnętrze. 

Widać więc, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą dla siebie stworzyć idealne pomieszczenie, ale nie tylko takie osoby decydują się na wizualizację. 

meble

Kto jest największym klientem firm wizualizujących?

Wbrew pozorom do architektów-grafików nie często zgłaszają się indywidualni klienci, a raczej przedsiębiorcy z branży meblarskiej. Producenci mebli chcą wizualizować swoje produkty, by następnie umieszczać je na swoich stronach i przyciągać klientów realną grafiką. 

Procedura wizualizacji wygląda najczęściej tak samo, jak opisano wyżej, z jednym wyjątkiem. Firmy mogą otrzymywać przy jednym zamówieniu zlecenia na dużo więcej projektów, co przynosi dużo większe zyski. 

Wizualizacja a klienci

Podobnie ma się rzecz z producentami mebli, którzy umieszczają gotowe wizualizacje mebli na stronach. Staranne i estetyczne projekty przyciągają indywidualnych klientów, dzięki czemu zyski takiej firmy również rosną i tak obie branże napędzają się wzajemnie. 

Jak więc widać wizualizacja mebli jest na rynku coraz bardziej powszechną formą przyciągania klientów. Gotowe projekty, jak i możliwość stworzenia dla siebie idealnego mebla sprawiają, że firmy zarówno graficzne, jak i meblarskie są w stanie rozwijać się na naprawdę dużym poziomie. Klient zaś zgodnie z założeniami może się później cieszyć dokładnie takimi meblami, jakie zobaczył wcześniej na wizualizacji bez konieczności zmian jakiegokolwiek elementu.