<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Po zalaniu tylko i wyłącznie sprzątanie profesjonalne.

Niestety, ale większość z nas czy to po powrocie z pracy czy też po przyjeździe z urlopu zauważyło niepokojące zacieki na ścianach oraz na suficie. A na podłodze? A na podłodze jezioro. Mamy w naszym własnym mieszkaniu jeszcze dodatkowo własny akwen wodny. Może po  czasie wydawać się to nam może nawet śmieszne, jednak gdy weźmiemy pod uwagę sprzątanie po zalaniu to uśmiech w zasadzie od razu znika nam z twarzy.

Jak mamy się zabrać za sprzątanie po zalaniu?

Wiadomo, że do tego sprzątania po zalaniu potrzebujemy nie tylko czasu, ale także profesjonalnego sprzętu. A co my mamy zrobić skoro nie mamy ani czasu, ani też sprzętu, który by w tym przypadku mógł nam pomóc? Chyba jedynym bardzo luksusowym pomysłem jest wyszukanie sobie firmy sprzątającej z naszej lokalizacji. Warto jednak zaznaczyć, że gdy takiej firmy będziemy szukać w Internecie to musimy zwrócić uwagę na to czy w ofercie danej firmy znajduje się pozycja mówiąca nam o sprzątaniu jakim jest sprzątanie po zalaniu. Z reguły oferty firm sprzątających wyglądają bardzo podobnie. Znajdują się bowiem w niej sprzątanie po zalaniu, sprzątanie po powodzi, sprzątanie po awarii, sprzątanie po podtopieniu mieszkania, sprzątanie lokalu, sprzątanie domu, sprzątanie mieszkania, sprzątanie gospodarczego pomieszczenia, sprzątanie piwnicy czy tez sprzątanie garażu.

sprzątanie po zalaniuA może zatrudnić profesjonalistów?

Musimy wiedzieć, by usunąć wszelkie skutki po zalaniu to jest od nas wymagane użycie bardzo specjalistycznego sprzętu. Jednak jak wiadomo sprzęt to nie wszystko. Bardzo potrzebna oraz bardzo konieczna jest także wiedza. Zasada jest taka, że im szybciej zostaną usunięte skutki zalania to tym mniejsze poniesiemy zarówno koszty usługi jak i także nasze straty materialne. Jeśli chodzi o usługę samego sprzątania po zalaniu to wykonuje się tą usługę w kilku bardzo różnych etapach. Etapy te zależą oczywiście od konkretnych skutków szkód. Jeśli zaś chodzi o konkretne etapy to możemy na pewno wymienić usuwanie oraz wywóz wszelkich uszkodzonych sprzętów, różnego rodzaju rzeczy, śmieci czy też mebli.

Kolejny etap to usuwanie szlamu, wody, fekali jak i ścieków. Następnie całościowa powierzchnia zabrudzona musi być specjalistycznie umyta oraz odkażona. W kolejnym etapie możemy przejść do całkowitej dezynfekcji pomieszczeń. Zamgławiaczem następnie usuwa się odór oraz fetor. Proces ten nosi nazwę dezodoryzacji. Na samym już końcu firma osusza dokładnie wszelkie pomieszczenia oczywiście za pomocą specjalistycznego sprzętu. Jak widzimy zakres obowiązków po zalaniu jest olbrzymi. Jeśli chodzi o cenę to przykładowy cennik na pewno bez najmniejszego problemu znajdziemy w Internecie jednak cena ta może się znacznie różnić w zależności od stopnia zalania. Gdy jesteśmy już zainteresowani usługą to z wybranej przez nas firmy przyjedzie do nas specjalny przedstawiciel, który uda się na oględziny oraz wyceni nam takową usługę. Oczywiście gdy cena będzie za wysoka to możemy bez konsekwencji odrzucić współpracę z tą firmą.