<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Domowe metody czyszczenia dywanów, czyli jak skutecznie pokonać plamy?

Piękny, zadbany dywan jest wspaniałą ozdobą każdego pomieszczenia. Jednak, aby naprawdę dobrze się on prezentował, należy o niego odpowiednio dbać. Bardzo ważne jest regularne pranie dywanów oraz tapicerki meblowej i wykładzin, gdyż pozostawione na długo plamy mogą być po pewnym czasie niemożliwie do usunięcia.

Czy warto w tej kwestii polegać na domowych metodach? Jak prać dywany i wykładziny z wykorzystaniem wykonanych samodzielnie detergentów i czy na pewno jest to bezpieczne? Dowiedz się więcej na ten temat i zadbaj w profesjonalny sposób o dywany i wykładziny w swoim mieszkaniu!

Najskuteczniejsze domowe metody na usunięcie plam z dywanów i tapicerki

Plamy na dywanie szpecą i jeśli nie zostaną odpowiednio szybko usunięte, to niestety mogą wniknąć w materiał na tyle, że pozbycie się ich będzie niemożliwe. Dlatego warto reagować na nie jak najszybciej. Jest to szczególnie ważne w przypadku plam z czerwonego wina, kawy, czekolady czy pomidorowego sosu oraz innych, trudnych do usunięcia i mocno barwiących produktów.

czyszczenie dywanuIstnieje wiele sposobów domowych, które pozwalają na szybkie pozbycie się mniejszej lub większej plamy z dywanu. Jednym z bohaterów w domowym sprzątaniu jest bez wątpienia ocet. Do pozbycia się zabrudzeń z dywanu można wykorzystać mieszankę dwóch łyżek soli rozpuszczonych w połowie szklanki octu lub pastę z mąki kukurydzianej z octem w proporcjach jeden do jeden. Ocet doskonale odplamia, jednak niestety pozostawia po sobie cierpki, nieprzyjemny zapach.

Dobrym sposobem na domowe usuwanie plam z dywanów i tapicerki meblowej jest stosowanie soli oraz sody oczyszczonej. W przypadku plam po czerwonym winie idealnie sprawdzi się ta pierwsza substancja. Palmę na początek warto polać białym winem, aby nieco ją rozjaśnić, oczyścić namoczoną w zimnej wodzie gąbką, a następnie posypać solą i odczekać trochę, aby usunąć papkę i zobaczyć, że plama zniknęła.

Soda nadaje się do czyszczenia dywanów na sucho. Sodę można rozsypać na całej powierzchni tapicerki lub wykładziny lub tylko w miejscach, gdzie są największe zabrudzenia. Aby zadziałała, należy pozostawić ją na kilka godzin i następnie odkurzyć bardzo dokładnie odkurzaczem. Soda pomoże w pozbyciu się łagodnych plam oraz przede wszystkim odświeży kolor i pomoże pozbyć się kurzu i roztoczy.

Zaufaj profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w walce z brudem

sprzęt do czyszczenia dywanówSamodzielne czyszczenie dywanów z wykorzystaniem domowych metod sprawdza się w nagłych przypadkach. Jednak regularne pranie wykładzin i tapicerek meblowych warto zostawić w rękach prawdziwych specjalistów i zgłosić się do renomowanej pralni dywanów, która doskonale zna się na tych kwestiach i posiada nie tylko wiedzę, ale także profesjonalny sprzęt i odpowiednie detergenty chemiczne, które nie tylko usuną wszystkie, nawet bardzo uporczywe, zabrudzenia, ale także będą bezpieczne dla każdego rodzaju tkaniny. Pomoc profesjonalistów w tej kwestii może okazać się nieoceniona. Dzięki regularnemu praniu dywanów przez profesjonalistów ulubione modele na pewno posłużą w domu lub biurze przez długie lata.

Wybierając firmę piorącą dywany, warto dobrze zapoznać się z ich całą ofertą, aby sprawdzić, czy meble oraz dywany musisz dostarczyć do pralni, czy firma oferuje dojazd do klienta. Bardzo ważne jest także, abyś przede wszystkim zapoznał się z opiniami dotychczasowych klientów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrane usługi są naprawdę sprawdzone i godne uwagi, i na pewno spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.