<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Odważ się na design w swojej sypialni

Twoja sypialnia od zawsze wygląda prosto i nie ma w niej miejsca na dodatki, kolory czy odrobinę fantazji? Prostota sprzyja wysypianiu się, ale sypialnia wcale nie musi być nudna i biała. Odważ się na design i ciekawe połączenia kolorów. Nowa aranżacja sypialni może być kluczem do relaksu i dobrego nastroju zaraz po przebudzeniu. Co warto przemyśleć, przygotowując wystrój sypialni?

Ciekawe połączenia kolorów

Białe ściany w sypialni to najbardziej standardowe rozwiązanie, ale i ogromne pole do popisu dla tych, którzy chcą wprowadzić trochę zmian i koloru do swojego życia. Nie musisz całkowicie rezygnować z minimalizmu i prostoty – nawet jedna ściana akcentowa w kontrastowym lub współgrającym kolorze może odmienić wygląd Twojej sypialni.

Przy białych ścianach dobrym pomysłem na pojedynczą ścianę akcentową będą kolory pastelowe – brzoskwinie, róże, delikatne zielenie. Kolory takie w dalszym ciągu pozostawiają w sypialni wrażenie spokoju i ładu, a jednocześnie budują ciekawy efekt wizualny i odciągają uwagę od bieli, która w nadmiarze może przytłaczać tak samo jak ciemne ściany.

Jeśli myślisz o całkowitym przemalowaniu sypialni, jednym z ciekawszych kolorów ostatnich lat są delikatne, pastelowe róże. Nie mamy tu na myśli dziewczęcych kolorów pasujących do sypialni małej dziewczynki, ale brudne, lekkie róże które prezentują się pięknie zestawione z naturalnymi dodatkami w kolorze jasnego drewna, zieleni, rudego i brązu. To całkowita odmiana od bieli, która przy takim zestawieniu kolorów będzie wydawała się zupełnie nie na miejscu. Przy kolorowych ścianach i dodatkach, biała pościel na łóżku rozbita dodatkami w postaci zielonych i rudych poduszek i narzuty da naprawdę dobry efekt.

Design w zgodzie z trendami

Jednym z uroków białych, pozornie nudnych ścian w sypialni jest możliwość zestawienia ich z wieloma dodatkami i najnowszymi trendami bez obaw o to, że wszystko będzie się ze sobą kłócić. Obecnie jednym z ciekawszych motywów pozwalających na ożywienie sypialni kolorami i odrobiną designu są wszelkie motywy zaczerpnięte z natury. W aranżacjach w dalszym ciągu królują poduchy z wzorami liści palmowych, ale też dodatki w jednolitym kolorze inspirowanym naturą.

urządzenie sypialni

Ciemne kolory nie muszą przytłaczać – połącz je z umiejętnie dobranymi dodatkami – poduchy, dekoracje, to wszystko „odciąży” ciemniejsze tony i stworzy elegancką, ponadczasową kompozycję kolorystyczną. Akcesoria do zaaranżowania sypialni znajdziesz w sklepie wszystkodospania.pl

Dość ważnym i wyraźnym trendem wnętrzarskim, który dobrze sprawdzi się w sypialni są żywe kolory przełamywane klasyczną bielą bądź szarością. Limonkowa bądź szmaragdowa zieleń, chabrowy niebieski lub granat, soczyste pomarańcze – zestawione z meblami w kolorze jasnego drewna i stonowaną bazą będą wyglądały dobrze, wprowadzą do sypialni mnóstwo pozytywnej energii, ale jednocześnie nie zaburzą aury spokoju i wyciszenia o jakie trzeba się w sypialni postarać. Jedyne, czego warto unikać to nadmierny hałas i bałagan – zbyt dużo dodatków, zbyt wiele kolorów i ogólne niedopasowanie sprawią, że sypialnia będzie przytłaczająca i nie pozwoli na zdrowy wypoczynek.

Nietypowe wzory

Sypialnia nie jest zwykle pełna dodatków, bibelotów i ozdób, dlatego możesz pozwolić sobie tu na odrobinę designerskiego szaleństwa przy wyborze lampek na stoliki nocne, ram łóżka czy gałek w szafkach. Niech zwracają uwagę i wyróżniają się na tle prostych ścian i mebli, a jednocześnie łączą wszystkie elementy wystroju ze sobą. Jeśli wybierasz ciemniejszy kolor ścian, który prezentuje się szczególnie dobrze w dużych, jasnych sypialniach, złote dodatki przy meblach będą sposobem na wyeliminowanie efektu przytłoczenia. Przy kolorowych ścianach nie wybieraj zbyt wielu kolorowych dodatków – takie połączenia mogą sprawdzić się w salonie, ale sypialnie są na to zwykle zbyt małe i lepiej zachować w nich względny ład.