<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Modne firany w sezonie 2016

Na wystrój, aranżacje naszego mieszkania składa się mnóstwo rzeczy. Od koloru ścian, rodzaju podłogi, poprzez meble a na różnych dodatkach kończąc. Wszystkie te elementy podlegają modzie. Dotyczy to także jednego z ważniejszych elementów wystroju mieszkania, czyli firan. Zmienia się długość modnych firanek, materiał, kolorystyka i przede wszystkim fason. W tegorocznym sezonie letnim w oknach kuchennych w dalszym ciągu są modne „zazdrostki”. Najbardziej ekskluzywne są zazdrostki z gipiury w klasycznej bieli.

Firany idealnie dobrane

Do kuchni trendy są również firany tzw. roletki. Rolety podwiązywane z kokardami są odpowiednie do kuchni urządzonych tradycyjnie, jak i w nowoczesnym stylu. Zawieszane są na szelkach lub przypinane tradycyjnymi żabkami. Uszyte są na specjalnej taśmie marszczącej. Najciekawszym elementem całej dekoracji są kokardy, które przykuwają wzrok i dodają kuchni dodatkowego wdzięku. Kupno firan do kuchni nie nastręcza żadnego problemu, w sklepach z firanami jest bardzo duży wybór zarówno zazdrostek, jaki i roletek. Jeszcze większy wybór sklep z firanami oferuje, jeśli chodzi o firany do salonu czy sypialni. Do tych pomieszczeń bardzo modne są tzw. makarony oraz firany panelowe. Firanki makarony są bardzo uniwersalne i mogą być używane nie tylko jak klasyczna firanka, ale także mogą służyć, jako zasłonka. W sklepach można kupić firany makarony w wielu kolorach i długościach. Dodatkową ich zaletą jest możliwość samodzielnego skrócenia na dowolną długość bez konieczności obszywania. Firany ani nie strzępia się, ani nie sypią. Można kupić gładkie makarony a także ozdobione różnymi koralikami. Kupno firan panelowych może przyprawić o zawrót głowy. Są dostępne piękne przezroczyste panele z woalu zdobionego kolorowym haftem lub kontrastowymi wstawkami pośrodku z metalowymi oczkami z przeciągniętym pasem, który pozwala na ozdobne upięcie. Możemy kupić firany panelowe na szelkach lub na taśmie na rzepie z woalu zdobionego atrakcyjnym foto nadrukiem, na dole z listwą obciążającą. Modne firany do domu w tym sezonie mają długość do samej ziemi. Część czołowych projektantów firan zrezygnowała z przenikających się wzorów na rzecz jednorodnych kolorystycznie materiałów. Bardzo ciekawy efekt uzyskamy, jeżeli w jednym oknie zestawimy kilka firan w dopełniających się kolorach.

eurofirany

Eurofirany – lider w produkcji firan

Od zewnątrz umieszczając ciemniejsze a od wewnątrz te w jaśniejszych barwach. Firany muszą być tej samej grubości i mieć jednakową fakturę. Trzeba jednak wybierać subtelne, pastelowe kolory, aby nie uzyskać efektu przytłoczenia wnętrza. Oczywiście kolorystyka firan musi pasować do koloru ścian. Nasze okno będzie jak najbardziej trendy, jeżeli zawiśnie w nim długa firana z wysokiej jakości organtyny. Taka firana cechuje się specyficznym odbijaniem światła, przez co nabiera szczególnego połysku. Przepuszcza bardzo dobrze światło i powietrze i przy tym pięknie się układa, sprawiając wrażenie lekkości i delikatności. Generalnie w tym sezonie stawiamy na prostotę w naszych oknach, rezygnując z firan sprawiających wrażenie bardzo ciężkich. Szczególnie modne będą Eurofirany – kolekcje na nowy rok dostępne są już w sklepach.