<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Przepisanie mieszkania na dzieci

W życiu każdego rodzica nadchodzi taki moment, w którym zdajemy sobie sprawę z naszego wieku i biorąc pod uwagę dobro naszych dzieci, postanawiamy zapisać im coś w spadku. Najczęściej przepisujemy na nie mieszkanie i zawartość, która się w nim znajduje.

Paragraf

Wydawać by się mogło, że bez zaświadczenie o dziedziczeniu, nasze mieszkanie automatycznie powinno zostać przydzielone naszym dzieciom. Niestety tak się może nie stać, gdyż o prawa do majątku mogą ubiegać się osoby postronne. Nie chcąc stawiać w takiej sytuacji naszych pociech skorzystajmy z usług, które świadczy notariusz, a który zagwarantuje nam, że nasze mieszkanie powędruje w odpowiednie ręce.

„Pomyślmy o swoich dzieciach i o ich przyszłości. Gdy zabraknie nas na tym świecie, warto oszczędzić im dodatkowego stresu związanego ze sporami o majątek” – radzi notariusz świdnica

Notariusz na podstawie ustawy z dnia 14 Lutego 1991r. ma prawo do wystawiania aktów poświadczenia dziedziczenia czyli tzw. spisywania testamentów. Akty te są prawnie chronione i powszechnie respektowane. To gwarancja tego, że nasz majątek zostanie rozporządzony zgodnie z naszą wolą.