<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Zasłony na przelotkach czy na taśmie

Zasłony na przelotkach zdobywają sobie coraz większą sympatię w polskich domach. Nic w tym dziwnego – komfort płynący z ich użytkowania jest niewątpliwie większy, niż w przypadku innych rodzajów zasłon. Jeśli nie wiesz jeszcze, czemu warto wybrać zasłony na przelotkach, zapraszamy do lektury.

Największe zalety zasłon na przelotkach

Są one wprost stworzone dla wszystkich, którzy nie znoszą ciągnącego się w nieskończoność zdejmowania, zakładania, marszczenia taśmy i poprawiania krzywo zawieszonej zasłonki. Ich główna przewaga kryje się właśnie w przelotkach, dzięki którym wystarczy nasunąć zasłonę na karnisz i gotowe.

Kółka przelotowe są rozmieszczone na równej wysokości i w równych odstępach od siebie, dzięki czemu zasłona będzie zawsze powieszona równo, a marszczenia rozłożą się w równomierny, naturalny i zawsze estetyczny sposób.

Nie musisz stać już przez długie godziny z rękami w górze – nie są potrzebne dodatkowe żabki, agrafki i inne zaczepy. Ringi są wyjątkowo estetyczne i wytrzymałe. Do wyboru są zarówno te wykonane z plastiku, jak i z metalu.

Zasłony na przelotkach – co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Idealnie nadają się do każdego pomieszczenia m.in. dzięki temu, że można swobodnie wybierać spośród różnorodnych kolorów, rozmiarów, faktur, czy też grubości materiału. Dzięki temu możesz bez problemu dobrać lekką zasłonkę do salonu lub ciężką, nieprzepuszczającą światła i hałasu kotarę do sypialni.

Pranie tego typu zasłon jest wyjątkowo proste, wystarczy włożyć ją do specjalnego woreczka zabezpieczającego lub nawet do poszewki na poduszkę. Co ważne – nie zdejmuj przelotek do prania! Aby uniknąć przetarć materiału przy kółkach w wyniku kontaktu z bębnem, woreczek albo poszewka będą wystarczające.

Nie masz pewności, czy uda Ci się dopasować przelotki do koloru karnisza? Żaden problem! Dostępne dziś przelotki można dowolnie dobrać kolorystycznie do karnisza, tworząc jednolitą, elegancką całość lub odważny kontrast.

Czy można mocować zasłony na kołach na każdym karniszu?

I tu pojawia się nieco mniej optymistyczna wiadomość – karnisz musi być dobrany do przelotek. Chodzi tutaj o rozmiary. Konieczny jest karnisz rurkowy, inaczej zwany drążkowym, którego średnica będzie o 1 cm mniejsza, niż średnica przelotek. Na szczęście zakup taki nie powinien dziś nastręczać większych kłopotów.

Kolejnym ważnym aspektem jest zwrócenie uwagi na karnisze ze wspornikami otwartymi. Dzięki temu, podczas nakładania i zdejmowania zasłon, nie będzie konieczne rozkręcanie karnisza. Jedyne, co wystarczy wówczas zrobić, to unieść rurkę, wsunąć zasłonę, włożyć rurkę z powrotem i gotowe!

Czy zasłony na przelotkach są zatem warte większej uwagi niż zasłony na taśmie?

Wszyscy wiemy, jak pięknie mogą wyglądać zasłony na taśmie, niemniej jednak nie każdy ma dla nich wystarczającą ilość czasu i cierpliwości. Dlatego też, jeśli zależy Ci na pięknym, eleganckim wnętrzu bez wkładania w nie przesadnego wysiłku, to zasłony na ringach będą dla Ciebie rozwiązaniem idealnym!

Gdzie szukać dobrych zasłon na kołach?

Są one dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych i internetowych, jeśli jednak znasz już dokładne wymiary i doskonale wiesz, jakich zasłon Ci potrzeba – oszczędź czas i zajrzyj do sklepu internetowego MyKaliad Home. Dostępne w sklepie zasłony są już praktycznie gotowe do zawieszenia – bez żadnych przeróbek! Wśród cieszących się sporym zainteresowaniem znajdują się zasłony welwetowe montowane na przelotkach, które cechują się dobrym gatunkiem materiału, niską przepuszczalnością dźwięku czy hałasu, a także praktycznym montażem.

To oczywiste, że zależy Ci na tym, by wnętrze, które urządzasz, było w pierwszej kolejności funkcjonalne i łatwe w porządkowaniu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie ku temu, by było również piękne! Bez względu na to, co w tej chwili robisz – sprzątasz, bawisz się z przyjaciółmi, pracujesz czy też robisz sobie generalny odpoczynek – spędzaj czas we wnętrzu, o jakim marzysz!