<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Zalety sauny fińskiej

Czym jest sauna? Sauna jest określana przez wszelkich specjalistów jako terapia gorąca dla duszy oraz dla ciała. W zasadzie to jest to tak mówione nie bez przyczyny. Korzystanie z sauny i to regularne zapewnia nam nie tylko skórę piękną, ale także w sposób skuteczny redukuje codzienne zmęczenia jak i także codzienny stres.

Jak działa sauna?

Zdecydowanie kilkunastominutowy seans w pomieszczeniu, które jest nagrzane nawet do stu stopni rozgrzewa naszą skórę nawet do stopniu czterdziestu dwóch. Temperatura zaś naszego ciała jest automatycznie podwyższona o jeden stopień. W wyniku tego nasze organy odczuwają pewną, ale niewielką gorączkę. Właśnie nam o uzyskania takiego skutku chodzi.

Taki właśnie stan wzmaga w nas produkcję odpornościowych ciałek we krwi, które skutecznie zabijają bakterie oraz wszelkie wirusy. Jeśli mamy katar czy też czujemy, że jesteśmy lekko przeziębieni to po saunie nasze pewne dolegliwości zupełnie miną. Oczywiście pod warunkiem, że po seansie od razu i bezpośrednio ochłodzimy się na świeżym powietrzu, a następnie stosując zimny oraz gorący prysznic (na przemian).

Sauna domowa

Gra w ciepło i zimno znacznie aktywizuje ukrwienie jak i także rozluźnia nasze mięśnie, które są napięte. Jednak przed korzystaniem z sauny powinniśmy się obowiązkowo zaznajomić z poniższymi informacjami. Po pierwsze przed wejściem do sauny należy dokładnie wytrzeć się ręcznikiem. Dlaczego? Ponieważ w takiej sytuacji skóra poci się o wiele szybciej.

Po drugie po seansie należy wyjść na powietrze świeże oraz stosować na przemian, a to zimny, a to ciepły prysznic. Na końcu koniecznie należy odpocząć przez pół godziny. Maksymalnie z sauny można korzystać dwa razy w tygodniu. W samej saunie powinniśmy spędzać około ośmiu do dwunastu minut. Jeśli chodzi o łaźnię to czas od piętnastu do dwudziestu minut. Nie wolno w żadnym wypadku przed wejściem do sauny pić alkoholu. Niewolno się także objadać oraz wchodzić z totalnie pustym żołądkiem. Powinnyśmy unikać sauny gdy jesteśmy w ciąży, mamy popękane naczynka czy gdy złapaliśmy silną infekcję.

Wiele osób jednak nie ma czasu specjalnie by wychodzi czy też dojeżdżać do miejsca, gdzie z sauny można skorzystać. Dla osób tych wręcz idealna okaże się sauna domowa. Jej największą zaletą jest oczywiście fakt, że bez wychodzenia z naszego domu możemy z niej korzystać. Jednak musimy spełniać wszelkie warunku by w naszym domu sauna domowa mogła w ogóle powstać. Pomieszczenie, w którym sauna ma powstać musi być wykończona podłoga. W samej saunie nie ma odrębnej podłogi poza rusztami drewnianymi. Musimy mieć także jednofazowy piec do zasilania naszej sauny. Dla osób nie znających się w pewnym sensie na budowlance pole się zatrudnienie firmy czy też pojedynczego pracownika by z naszą sauną domową odpowiednio się zajął i by nie było przy tym żadnej wpadki. Sauna to duży wydatek, dlatego też chcielibyśmy aby wszystko przebiegało w sposób pomyślny i bezproblemowy. Zachęcamy do zlecenia budowy sauny we własnym domu.