<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Zalety firan

Urządzamy mieszkanie – firany na metry

Prawie każda kobieta marzy o własnym domu z ogrodem obsianym trawą z oknami, w których wiszą piękne firany żakardowe. Dla niektórych jest to marzenie ściętej głowy, dla innych rzecz na wyciągnięcie ręki. Wystarczy dom zbudować i urządzić go według własnego pomysłu. Udać się do sklepu z lampami i wybrać odpowiednie żyrandole i lampy ozdobne, udać się do sklepu z tekstyliami i zakupić firany do kuchni albo firany do salonu. Dobrze byłoby, gdyby istniała możliwość zakupienia w sklepie firan na metry, ponieważ jak każdy na pewno wie, w każdym domu może być inny rozmiar okien, inne mogą być także oczekiwania co do długości takiej okiennej kurtynki.

W firany jednak dobrze jest się obowiązkowo zaopatrzyć, ponieważ dom bez nich jest jakoś tak mniej przytulny i jakoś tak mniej domowy. Skąd to się bierze? Przecież to tylko wrażenie, ale salon pozbawiony firan nie wygląda ani ładnie, ani ciepło. Jest raczej dość surowy. Firany na pewno pełnią funkcję estetyczną, bowiem bardzo zdobią każdy pomieszczenie, w którym się znajdują. Zwłaszcza, gdy zostały zakupione na wymiar, ponieważ idealnie wkomponowują się w okno. Jeżeli można zatem gdzieś dostać firany na metry należy zawsze z takiej okazji korzystać, bo są to unikatowe sytuacje. firany na metry

Delikatne firany żakardowe

Dodatkowo, na przykład taka firana żakardowa ma tę zaletę, że nie hamuje dostępu światła do pomieszczeń. Charakteryzuje się bowiem sporą przenikalnością promieni światła dziennego, ale również powietrza. Otwierając okno nie ma więc potrzeby odsuwania firany na bok w celu uzyskania lepszego toru przepływu powietrza. To z kolei zmniejsza ryzyko nieumyślnego jej podarcia. Odsuwając bowiem istnieje niebezpieczeństwo zahaczenia jej o ramę okna i to właśnie może spowodować rozdarcie. Dodatkową zaletą wspomnianego materiału jest niegniotąca się struktura. Dla każdej zapracowanej pani domu jest dużym ułatwieniem, gdy po praniu nie trzeba prasować, tylko prosto z pralki można zanieść firanę na okno w salonie czy w innym pomieszczeniu. Dodatkowo firany żakardowe bardzo pozytywnie wpływają i niezwykle wzbogacają  każde wnętrze zarówno pokoi, jak i kuchni.

Dodatkową funkcją jaką pełnią firany w jakimkolwiek domowym pomieszczeniu (nie tylko żakardowe) jest ochrona przed podglądactwem. Przez okno, które pozbawione jest obojętnie jakiej, nawet najcieńszej zasłonki bardzo dużo widać to, co się w pomieszczeniu dzieje. Firany są pewnego rodzaju izolatorem oddzielającym świat zewnętrzny od tego wewnętrznego. Dbają zatem o prywatność lokatorów. Dziwić zatem może fakt nieposiadania firan w co niektórych domach. Najbardziej zastanawiające są te mieszkania, które posiadają okna wbudowane na całą wysokość ściany, a które jednocześnie nie są wyposażone ani w zasłonki, ani rolet, ani też nawet najcieńsze firanki. Być może to jakaś nowa forma ekshibicjonizmu, albo mieszkańcy takiego domu wychodzą z założenia, że na tak ogromne okno i tak nie dostaną odpowiedniej zasłonki. Zadziwiające byłoby takie podejście, ponieważ w dzisiejszych czasach wszystko można dostać na wymiar, więc i firany na metry również.Partnerzy: Sklep Chodniki.com.