<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Wideomofon – spełnia swoją rolę?

W blokach wielorodzinnych mieszkający tam ludzie nie mają zbytniego wyboru co do systemów komunikacji z osobami chcącymi wejść do środka (tak zwanymi domofonami).

Jednak osoby, które mieszkają w domkach jednorodzinnych, lub w nieco droższych rezydencjach wielorodzinnych, mogą pozwolić sobie na pełną swobodę w doborze takiego sprzętu. Coraz więcej osób decyduje się więc nie na zwykły domofon, ale na videodomofon, czyli sprzęt, który sprawia, że oprócz słyszenia głosu, można także zobaczyć, jak dokładnie wygląda osoba, próbująca dostać się do środka budynku.

Czym różnią się współczesne wideodomofony od tych, które były wcześniej?

alarm domowy

We wcześniejszych latach mniej osób decydowało się na tego typu sprzęt z kilku względów, które teraz zostały dopracowane. Wcześniej obraz z videodomofonu był mało wyraźny i czarno biały – tak naprawdę ciężko było dostrzec, kto znajduje się na zewnątrz i chce wejść do środka. Teraz tego typu urządzenia są dużo sprawniejsze i widać na nich wszystko – są także w kolorze. Obraz z videodomofonów ma bardzo dobrą jakość i od razu wiadomo, kto chce dostać się do środka budynku.

Ze względu na te zmiany, coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie videodomofonu na swojej posesji. Dużej części ludzi zależy po prostu na tym, aby mieć pełną kontrolę nad tym, kto wchodzi do ich mieszkania czy domu. Dzięki takiemu sprzętowi możliwe jest to, aby przed wpuszczeniem kogoś do środka zobaczyć jego twarz, a nawet całą sylwetkę i zdecydować na tej podstawie, czy będzie on wpuszczony. Niewątpliwie zwiększa to poziom bezpieczeństwa dla domowników, a także dla ewentualnych osób mieszkających lub przebywających razem w danym budynku.

Czy videodomofony są sprzętem drogim?

videodomofony są do kupienia w tych samych sklepach, w których znaleźć też można zwyczajne domofony. Nie są to spektakularnie drogie rzeczy, jednak warto jest mieć świadomość, że ich koszt jest wyższy, niż koszt domofonów. Niemniej jednak najprostsze modele można już kupić w naprawdę rozsądnych cenach.

Dzięki doborowi odpowiednich urządzeń możliwe jest zachowanie znacznie większej kontroli, a co za tym idzie, większe poczucie bezpieczeństwa w domu. Przy możliwości sprawdzenia w formie video tego, kto chce dostać się do środka, nikt niepowołany tam się nie dostanie.

Jak zainstalować videodomofon?

kamera

Zainstalować videodomofon można samodzielnie, ale można także do tego celu sprowadzić odpowiedniego specjalistę, który zrobi to dobrze i dokładnie. Na rynku sporo jest firm, które wykonują tego typu usługi, więc człowiek, który decyduje się na taki sprzęt w domu, nie musi umieć go zakładać. Montaż wykonany przez specjalistę, będzie zdecydowanie pewniejszą formą zabezpieczenia naszej nieruchomości.

Jeżeli chcesz czuć się w swoim domu bezpiecznie, w każdych warunkach i o każdej porze dnia i nocy, to zdecydowanie videodomofon będzie dobrą inwestycją. Warto jest go zainstalować zwłaszcza wtedy, gdy mieszka się na osiedlach strzeżonych, wtedy video z tego urządzenia będzie monitorowane przez ochroniarzy.

Gdzie jeszcze można zainstalować videodomofon?

Jednak nie tylko prywatne posesje są dobrym miejscem do zainstalowania domofonu i videodomofonu. Taki sprzęt idealnie nada się w biurowcach, w których mieszczą się siedziby firm, w miejscach, gdzie znajdują się gabinety lub przychodnie prywatne. Dobrze sprawdzą się także w magazynach, gdzie przecież nie każdy może sobie wejść. videodomofon może więc spełniać swoją rolę w wielu miejscach!