<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Stelaże do biurek regulowane

Podstawowym elementem wyposażenia stanowiska pracy jest oczywiście biurko. Przepisy BHP zapewniają nam prawo dostępu do takiego stanowiska pracy, które uwzględni nasze czynniki psychofizyczne tak, aby móc przy swoim miejscu pracy jak najefektywniej wykonywać obowiązki.

Nie zawsze jednak wiemy, jaka jest dokładna specyfikacja, przez co może się okazać, że nasze miejsce pracy nie jest odpowiednio dopasowane. 

Specyfikacja stelaży do biurek

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, dzięki któremu ergonomia pracy ulega znaczącej poprawie, są stelaże do biurek. Dzięki nim możemy szybko dostosować wysokość biurka do aktualnych potrzeb, nawet bez zbytniego odrywania się od pracy. Jak je prawidłowo dobrać? 

Według wytycznych łódzkiego Instytutu Medycyny Pracy optymalny zakres regulacji powinien wynosić 20 cm, tak by blat biurka mógł znajdować się na wysokości w przedziale 64-84 cm nad podłogą, dzięki czemu osoba o praktycznie każdym wzroście może wygodnie pracować przy odpowiednio dopasowanym biurku.

Optymalne ustawienie biurka powinno zapewniać korzystne warunki do pracy zarówno siedzącej, jak i stojącej, coraz częściej rekomendowanej przez specjalistów od ergonomii pracy. Idealna wysokość zapewnia ułożenie rąk w naturalny sposób, czyli poprzez zachowanie kata prostego pomiędzy łokciem i przedramieniem. 

stelaże regulowane do biurek

Wiele zwykłych biurek ma zakres regulacji 1-2 cm, co dobrze sprawdza się w przypadku ustawiania na nierównym podłożu, lecz do prawdziwie ergonomicznej pracy to o wiele za mało. 

Regulacja stelażu do biurka powinna być łatwa, możliwa do samodzielnego przeprowadzenia. Jeśli decydujemy się na oddzielną konstrukcję, czyli stelaż z domontowanym blatem, zaletą jest możliwość wielokrotnego montażu i demontażu blatu, dzięki czemu wymiana zniszczonego blatu na nowy nie powinna być najmniejszym problemem. 

Na co jeszcze zwracamy uwagę? Cała konstrukcja stelażu musi mieć zabezpieczenie antykorozyjne. Meble biurowe są narażone na intensywną eksploatację, dlatego też ważne jest ich należyte zabezpieczenie np. poprzez malowanie proszkowe, dzięki czemu posłużą nam nieco dłużej. Ważna jest także neutralność chemiczna, dzięki czemu nie wywołają one żadnych reakcji alergicznych i nie stworzą zagrożenia ulatniającymi się w powietrzu substancjami toksycznymi. 

Stelaże do biurek najwyższej jakości 

Cena regulowanego biurka jest nieco wyższa, niż w przypadku tego klasycznego, co wiele osób może zniechęcać, lecz warto się na taki zakup zdecydować z powodów zdrowotnych. Więcej oddamy w przyszłości na ratowanie naszego kręgosłupa, niż na dobrej jakości biurko, zatem warto zadbać o zdrowie swoje i pracowników już dzisiaj.

Trudno wręcz uwierzyć w to, jak wiele dobrego może zdziałać prawidłowo dobrane stanowisko pracy. Prawidłowo dobrany, dobrej jakości stelaż do biurka przekłada się na lepsze wyniki w pracy, lepsze samopoczucie i ogólną większą chęć do wykonywania obowiązków – jak podaje artykuł Krzesła biurowe – wybierz mądrze (źródło: polskie-uslugi.pl).

Czy stelaże do biurek rzeczywiście są produktami godnymi zaufania?

Jak najbardziej. Jeśli tylko decydujesz się na zakup stelaża w sprawdzonym miejscu, na pewno się nie zawiedziesz. Profesjonalnej jakości stelaże do biurek są projektowane dzięki współpracy inżynierów, projektantów i lekarzy. Dzięki temu uwzględnione są wszelkie normy BHP, czynniki psychofizyczne, oraz stylowy design, dzięki czemu technologia dobra dla naszego zdrowia świetnie wpisuje się w nowoczesny wizerunek firmy postępowej i dbającej o zdrowie swoich pracowników. A tak przecież powinna być postrzegana Twoja placówka, zgadza się? 

Stelaże do biurek nie tylko w biurze

W dobie pracy zdalnej, dopasowanie domowego gabinetu do swoich potrzeb również nabiera na znaczeniu. Stelaże do biurek świetnie sprawdzą się także w domowym zaciszu, korzystać z niego można zarówno podczas wykonywania obowiązków zawodowych, jak i dopasować biurko do potrzeb dziecka i umożliwić mu naukę w warunkach zdrowych dla rozwijającego się kręgosłupa. 

 Gdzie znajdziemy dobre stelaże do biurek?

Rozglądając się za najlepszymi meblami dla siebie i swoich pracowników, koniecznie odwiedź stronę internetową firmy Kostrubiec. Znajdziesz tam biurka z elektrycznie regulowanym stelażem, w wielu stylowych wydaniach. Biurko z elektrycznym stelażem nie musi być wcale nudne i proste, może świetnie wpisywać się w nowoczesne kanony urządzania wnętrz biurowych! Dzięki temu zyskujesz szanse pracowania we wnętrzach dopasowanych do potrzeb zdrowotnych pracownika, lecz też wyjątkowo stylowych, odzwierciedlających idealnie charakter Twojego przedsiębiorstwa!