<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Schody z drewna – jak zaplanować każdy etap projketu

Schody są nieodłącznym elementem każdego mieszkania bądź domu, który posiada dwie lub nawet więcej kondygnacji. Wybór schodów nie należy jednak do najłatwiejszych, tak jak nie jest łatwe ich zaprojektowanie i późniejsze wykonanie. Ważne zatem, aby wybrać firmę z wieloletnim doświadczeniem, która wykona profesjonalny projekt i zajmie się odpowiednią jego realizacją.

Jest wiele rodzajów schodów. Z tej bardzo szerokiej grupy można wyróżnić te najpopularniejsze rozwiązania, które najczęściej są przez klientów wybierane, czyli schody: jednobiegowe, dwubiegowe, łamane, wachlarzowe, dywanowe, zabiegowe i spiralne. Pierwszy rodzaj nie posiada spocznika i przez producentów uważany jest za najłatwiejszy do wykonania, co znacznie obniża całkowite koszty realizacji projektu. Do innego rodzaju schodów o bardzo zbliżonej konstrukcji można zaliczyć schody dwubiegowe, które również są stosunkowo tanie w zaprojektowaniu, jak i późniejszym wykonaniu. Schody łamane także są niezmiernie popularne, ponieważ cechują się wygodną konstrukcją i bardzo szerokimi możliwościami personalizacji projektu. Do typu schodów o nieco bardziej skomplikowanej budowie zalicza się schody wachlarzowe oraz dywanowe, które prezentują się naprawdę bardzo efektownie. Walory estetyczne tych rozwiązań zachęcają spore grono klientów, mimo że cena jest dość wysoka. Schody wachlarzowe i dywanowe są specyficznej konstrukcji, przez co wymagają odpowiedniego projektu.

Schody drewniane – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Schody mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów – betonu, metalu, szkła, kamienia, granitu czy drewna. Ostatnie rozwiązanie należy do najbardziej praktycznych i uniwersalnych, przez co ma zdecydowaną przewagę nad innymi rodzajami. Drewniane schody doskonale sprawdzają się w domach i mieszkaniach dwupoziomowych. Ten naturalny surowiec jest lekki, trwały i zarazem też łatwy w obróbce. Schody drewniane pasują do wszystkich wnętrz i każdego stylu aranżacyjnego. Nic zatem dziwnego, że drewno jest najchętniej wybieranym surowcem do produkcji schodów i nie ma sobie równych.

Schody z drewna – jak zaplanować każdy etap projektu

W projekcie schodów drewnianych powinno zostać uwzględnionych wiele bardzo istotnych kwestii. Po pierwsze w projekcie powinna zostać zawarta informacja o przeznaczeniu użytkowym schodów, jak i ich miejscu położenia schodów. W następnym kroku ustalany jest rodzaj i kształt schodów, który należy przedstawić w rzucie poziomym. W projekcie musi pojawić się informacja odnośnie kąta nachylenia schodów, który może wynosić do 30 stopni (schody łagodne), 30-36 stopni (schody normalne) i 36-45 stopni (schody strome). Projekt schodów drewnianych powinien także zawierać informacje o typie konstrukcji, na której się one opierają.

Schody wykonane z drewna najczęściej składają się z: szeregu stopni ze sobą połączonych (tzw. biegu schodów), spoczników/podestów, stopni/podnóża/stopnicy, przednóżka/podstopnicy/podniesienia i duszy. W przypadku schodów bardzo istotnym elementem jest również balustrada, którą umieszcza się wzdłuż biegu schodów. Balustrada drewniana pełni funkcję ochronną, jednak jest ona również niezastąpioną ozdobą.

Schody wewnętrzne Wrocław – na jaką firmę się zdecydować?

Boczar oferuje schody wewnętrzne we Wrocławiu i w innych miastach na terenie Dolnego Śląska. Firma wykonuje schody w dowolnym kształcie i wymiarze, proponując klientom praktycznie wszystkie gatunki drewna w bogatej palecie kolorów. Schody wewnętrzne Boczar są funkcjonalne i estetyczne, a projekt realizowany jest zawsze według koncepcji klienta. Firma w ofercie posiada też balustrady drewniane, które dopasowywane są do charakteru schodów. Boczar wszystkie projekty wykonuje tak, aby pasowały one do wystroju wnętrz i estetyki mieszkania. Pracownicy firmy zdają sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest odpowiednie drewno, kształt i motyw. Projekty schodów i balustrad są zachwycające i niezmiernie oryginalne, przez co spełniają największe marzenia klientów.