<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Samodzielnie wykonane dekoracje – jak zrobić własną świeczkę?

Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi ozdobami, które sprawiają, ze klimat w danym pomieszczeniu robi się przyjemniejszy. Świece są elementami wystroju wnętrz, który zagwarantuje nam odpowiedni nastrój i wprawi nas w relaks i stan odprężenia. Aby móc cieszyć się wyjątkowymi  świecami warto zdecydować się na samodzielne wykonanie tych ozdób. Proces ten nie jest skomplikowany i każdy z nas może przygotować ozdobną świecę, która stanie się dekoracją domu. Jak wykonać taką ozdobę? O czym należy pamiętać?

Podstawowe składniki do zrobienia świeczki

Aby wykonać samodzielnie świecę koniecznie należy w pierwszej kolejności zgromadzić niezbędne składniki. Do przygotowania niezbędne są stare świece, które następnie stopimy, knot, olejki zapachowe, drobinki oraz dowolne ozdoby. Do przygotowania domowej świeczki warto zużyć stare, brzydkie świece, których nie używamy lub zebrać końcówki niedopalonych do końca świec.

Knot również możemy wyciągnąć z nieużywanej świecy. Dodatki, które zdecydujemy się wykorzystać do przygotowania świecy mogą być dowolnie przez nas dobrane. Koniecznie zaopatrzmy się również w formy, w których świeczka będzie zastygać. Możemy w tym celu wykorzystać stare szklanki lub ładne, a nieużywane słoiki. Najlepiej jednak użyć silikonowych foremek, które łatwo zdjąć bez uszkadzania zastygniętej świecy, łatwo też je umyć, by moc użyć ich ponownie.

Jak przygotować świecę?

Na małym ogniu, w starym niepotrzebnym garnku roztapiamy powoli zebrane świece. Warto roztapiać świeczki o podobnym kolorze, bo pomieszanie barw może doprowadzić do uzyskania nieciekawego i niekonkretnego odcienia. Roztopioną masę następnie należy przelać do wcześniej przygotowanych pojemników najlepiej plastikowych, które z łatwością rozetniemy i zdejmiemy po wystygnięciu wosku. Możemy również masę przelać do ozdobnych szklanek i w ten sposób przygotować świeczki.

Koniecznie w niezastygniętej masie zamocujmy knot, tak aby zastygnął w świeczce. Aby ułatwić sobie tę czynność wystającą końcówkę knota warto przywiązać do patyczka, który umieścimy na brzegach świeczki.

Jakie dodatki?

Aby domowa świeczka była jeszcze piękniejsza i bardziej efektowna koniecznie podczas jej przygotowania wykorzystajmy kolorowy piasek, brokat, suszone owoce, kawałki cynamonu, ziarna kawy. W wosku, bliżej ścianek umieśćmy dodatki, będą przebijały się przez masę i wyglądały wyjątkowo elegancko. Kiedy masa już zastygnie a my uzyskamy gotową świeczkę warto ozdobić ją dodatkowo wstążkami czy kolorowym siankiem. Tak efektowna świeca z pewnością będzie stanowiła niebanalny element dekoracyjny naszego domu.

jak zrobić świeczkę w domu

Piękne świeczki to dobry pomysł na udekorowanie wnętrz lub na prezent. Warto zrobić je samodzielnie w domu.

Kolory wosku wykorzystanego do wyrobu świecy z powodzeniem możemy dobrać z uwzględnieniem koloru ścian w danym pomieszczeniu. Dzięki temu uzyskamy ozdobę, która będzie pasowała niemal idealnie do naszego wystroju wnętrz.

Dlaczego warto samodzielnie wykonać ozdobną świece?

Samodzielne wykonanie świecy gwarantuje, że będziemy mogli dobrać dodatki zapachowa indywidualnie do swoich preferencji,a także zdecydujemy odnośnie jej wyglądu. W żadnym sklepie nie znajdziemy takiej samej świecy, a ta własnoręcznie wykonana będzie idealnie odpowiadała naszym gustom. Jest to również dobry pomysł  aby wykorzystać stare, nieprzydatne świece. Możemy przerobić je w całkiem nową ozdobę, która stanie się elementem dekoracyjnym naszego domu.

Domowa świeczka może także posłużyć jako prezent. Każdy doceni taki oryginalny podarunek, który był wykonany ręcznie. Ponadto warto pamiętać, że samodzielne robienie świeczki w domu to przede wszystkim dobra zabawa. Warto zaangażować dzieci, które z pewnością dobiorą ciekawe dodatki i sprawią, że taka domowa świeczka będzie jeszcze bardziej spersonalizowana. Nic nie zastąpi wspólnej zabawy rodzica z dziećmi, a takie rękodzielnictwo może być dobrym pretekstem do spędzania czasu razem.