<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Ogrzewanie na miarę twoich potrzeb – 3 kroki do 24 st. Celsjusza

Ciepło to podstawowy element otoczenia dla wielu osób, zmarzluchy uwielbiają wysokie temperatury, zaś niskie skutecznie demotywują ich do jakiegokolwiek działania. Dla takich osób powstają specjalne systemy grzewczy, klimatyzatory lub urządzenia przenośne, które szybko podnoszą temperaturę, np. popularne farelki.

Koszt takich urządzeń nie jest zbyt wysoki jednak pieniądze jakie przyjdzie zapłacić za rachunki związane z energią elektryczną wielokrotnie mogą przekroczyć koszt rachunki za ogrzewanie, jeśli sprawnie będziemy nim zarządzać. Mieszkając w ocieplonym bloku do dyspozycji mamy tylko kaloryfery – warto im się chwilę przyjrzeć. Jak działają? Pokrętło przymocowane na górnej rurze to swego rodzaju zawór – podczas przekręcania go na coraz wyższy poziom – najczęściej od 0 do 5 lub I do V, coraz mocniej otwieramy zawór z gorącą wodą płynącą w rurach która szybko nagrzewa metalowe płyty kaloryferów oddające ciepło pokojom, kuchniom lub łazienkom. W zimne dni najlepiej jest ustawić kaloryfer na jeden określony stopień i nie zmieniać go – spowoduje to względną stabilizację temperatury – w cieplejsze dni będzie działał nieco słabiej zaś w zimniejsze mocniej odczujemy jego pracę i zaoszczędzimy pieniądze na ewentualny serwis Vaillant Szczecin, w przypadku niespodziewanej awarii, które czasami się zdarzają. Podczas otwierania okna w pomieszczeniu z kaloryfer warto albo zakręcić pokrętło kaloryfera albo przykryć go na przykład kocem – wystawienie go na zimne powietrze sprawi, że będzie musiał nagrzewać się na nowo.

W przypadku pieców grzewczych zautomatyzowanych warto skorzystać z gotowych programów lub przypisać własny – można w nich ustawić konkretne temperatury na konkretne pomieszczenie, godziny intensywniejszego grzania i inne wartości. Rozsądne zaplanowanie pracy takiego pieca pozwala zaoszczędzić pieniądze, pamiętamy o tym aby nie wyłączać go całkowicie zimą, gdyż niektóre przewody mogą przymarznąć i wtedy jego praca zostanie zawieszona. Szybki spadek temperatury w domu do nawet 10 lub 8-7 stopni to wielkie ryzyko, wyziębienie mieszkania jest dla niego niekorzystne, dla nas także, przy tak niskiej temperaturze nie jest możliwe normalne funkcjonowanie.