<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Pokazujemy jak zadbać o części swojego sprzętu

Wiedza na temat elektronarzędzi, którą musisz przyswoić

Kiedy już zainwestowało się dużo w swoje narzędzia, powinno się także wiedzieć, że właściwie każde z nich nadal wymaga podstawowej opieki i kontroli, aby zapobiec przedwczesnemu zużyciu. Postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi poniżej, będziesz na najlepszej drodze do przedłużenia okresu eksploatacji elektronarzędzia i zachowania je działający sprawnie w nadchodzących latach. Przeczytaj o porad pochodzących od i ciesz się bezpiecznym ich użytkowaniem.

Elektronarzędzia - kontrola części

Trzymaj elektronarzędzi suche. Często zużycia występuje, gdy elektronarzędzia są nieprawidłowo przechowywane lub transportowane. Kiedy będziesz gotowy, aby umieścić swoje narzędzia z dala, upewnij się że znajdują się w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła lub zimna. Wilgoć może spowodować korozję metalowych części elektronarzędzi, w tym komponentów elektrycznych. Jeśli wiertarka lub szlifierka elektryczna przypadkowo znajdą się w zasięgu wilgoci, należy je przenieść a najlepiej przechowywać w oryginalnych walizkach gdzie są zabezpieczone także przed wstrząsami i zadrapaniami.

Kontroluj każdą część i dokładnie je przeczyść

Kontrola pyłu i wiórów. Kurz, cząstki drewna i metalowe wióry są szkodliwe dla bezprzewodowych elektronarzędzi. Cząstki te mogą osłabić uchwyt lub spowolnić problemy z prawidłowym, mocnym funkcjonowaniem silnika. Po zakończeniu pracy przy użyciu elektronarzędzi, powietrze w sprayu powinno zostać użyte aby zdmuchnąć otwory wentylacyjne oraz wszystkie odsłonięte części ruchome, które mogą zbierać kurz i wióry. Przedłużysz żywotność silnika i unikniesz kosztownych wymian.

♦♦♦♦

Należy regularnie czyścić swoje narzędzia i wszystkie ich części. Tłuszcz, brud i kurz – wszystko to może łączyć się aby spowolnić Twoje narzędzia i sprawić, że nastąpi pogorszenie parametrów. Wycieraj swoje elektronarzędzia po każdym użyciu, przed wprowadzeniem ich do pracy. Głębokie czyszczenie może obejmować demontaż i czyszczenie części elektronarzędzi, ale nie musi do tego dochodzić bardzo często. Podkaszarki i kosiarki do trawy zbierają sporo materiału roślinnego, który musi być zbierany równie często, najlepiej po każdym użyciu. Kiedy mokra trawa zaschnie, trudniej ją później wyciągnąć z niektórych elementów.

Ważne jest aby części miały dobrą dawkę oleju

Olej do narzędzi pneumatycznych. Ruchome mechanizmy narzędzi pneumatycznych wymagają smarowania aby działać prawidłowo. Zbyt dużo oleju może powodować gromadzenie się lepkich grudek. Zazwyczaj kropla oleju zapewni tysiące ruchów, ale lepiej jest odnosić się do instrukcji elektronarzędzia, aby precyzyjniej wytyczyć właściwe olejowanie. Najczęściej smaruje się łańcuchy, np. w pile łańcuchowej.

♦♦♦♦

Prawidłowo ustaw cewki kabli zasilających oraz przewody. Uszkodzone przewody i węże, mogą być zagrożeniem i może doprowadzić do tego, że elektronarzędzia nie będą pracować prawidłowo. Przechowuj Instrukcję użytkowania, nigdy nie wiadomo, kiedy może Ci się przydać. Jeśli elektronarzędzia nie wykonują pracy dobrze, najlepszym miejscem do poszukiwania pomoc w rozwiązywaniu problemów jest instrukcja producenta. To oni zaprojektowali sprzęt, dlatego w ich instrukcji należy doszukiwać się rozwiązania problemów. Utrzymuj ostre noże. Tępe noże piły lub innego narzędzia do cięcia są bardziej narażone na poślizg i mogą spowolnić Twoją pracę, a mogą nawet Cię skrzywdzić. Silnik pracować będzie także ciężej, trudno jest coś wyciąć tępym ostrzem. Łopatki elektronarzędzi powinny być zawsze ostre i czyste.