<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Pleśń w łazience Pozbądź się jej jak najszybciej!

Pleśń w łazience to bardzo częsty problem w polskich domach. Duża wilgotność w pomieszczeniu, wysoka temperatura oraz nierzadko brak okna w pomieszczeniu, sprzyjają rozwojowi grzyba na ścianach i zakamarkach. Niekiedy pleśnią w łazience zaczynamy interesować się dopiero wtedy, kiedy wykwity są już bardzo duże. Dlaczego warto wcześnie reagować i szybko pozbyć się pleśni z łazienki? W jaki sposób można skutecznie usunąć pleśń ze ścian i sufitów?

Wbrew pozorom pleśń wcale nie jest tylko wykwitem, który pojawia się na naszych ścianach. Pleśń jest bardzo szkodliwa dla zdrowia, co z pewnością jest zauważalne w kondycji zdrowotnej u alergików oraz małych dzieci. Pleśń nie znajduje się tylko w miejscu, które widzimy – bakterie i grzyby unoszą się również w powietrzu, przez co negatywnie wpływają na układ oddechowy wszystkich mieszkańców. Niekiedy powodują tylko katar i przemęczenie, ale w wielu przypadkach odpowiadają również za inne symptomy złego samopoczucia, a także zwiększają ryzyko zachorowania na poważne schorzenia.

Negatywny wpływ pleśni na zdrowie i samopoczucie mieszkańców to wystarczająca motywacja do tego, aby pozbyć się skupisk pleśni w domu jak najszybciej. Gdzie najczęściej można spotykać pleśń?

Usuwanie pleśni Łódź

Gdzie najczęściej pojawia się pleśń?

W większości pierwsze oznaki obecności pleśni można znaleźć w łazienkach. Do jej powstawania przyczynia się wysoka wilgotność, a także temperatura w pomieszczeniu. Suszące się mokre ręczniki, jak i brak odpowiedniej wentylacji to doskonałe środowisko do tego, aby pleśń zaczęła się pojawiać na brzegach wanny, w kątach prysznica czy w fugach. Nierzadko również pierwsze oznaki pleśni widać na suficie czy w załamaniach ściana-sufit.

W pierwszych tygodniach pleśń jest dla nas niewidoczna. Drobne czarne kropki po długim czasie zaczynają się rozrastać, czego efektem są charakterystyczne szare, zielone lub czarne zacieki na powierzchniach, na których grzyb się rozwija. Co zrobić w momencie, kiedy pleśń jest już duża? W jaki sposób można zapobiegać jej powstawaniu?

W jaki sposób zapobiegać powstawaniu pleśni?

Aby pleśń nigdy nie pojawiła się w naszej łazience, warto w odpowiedni sposób wietrzyć pomieszczenie – zwłaszcza po kąpieli czy prysznicu. Zamykanie drzwi od łazienki, w której nie ma okna ani żadnego systemu wentylacyjnego, z biegiem czasu może zakończyć się pojawieniem pierwszych oznak pleśni. Dlatego na noc warto zostawić drzwi uchylone, aby wszelka wilgoć szybko wyparowała.

Szczególnie w małych łazienkach odradza się suszenie prania w tym pomieszczeniu. Można również zabrać stamtąd bardzo mokre ręczniki, które podnoszą poziom wilgotności w łazience. Osoby, które posiadają w swojej łazience zasłonkę prysznicową, powinny regularnie ją prać. To właśnie na niej bardzo często pojawia się pleśń, która rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Jak skutecznie pozbyć się pleśni z łazienki?

Widząc w swojej łazience pleśń, warto natychmiast podjąć działania mające na celu jej szybkie i skuteczne pozbycie się. W początkowym etapie pomogą doraźne środki chemiczne dostępne w marketach, które szybko usuwają pierwsze ogniska grzyba. Preparaty na bazie chloru i amoniaku pomagają w większości przypadków. Jeśli jednak zaniedbamy obecność pleśni lub jest ona niezwykle trudna do usunięcie, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, specjalizującej się w czyszczeniu trudnych powierzchni.

Usuwanie pleśni Łódź

Profesjonalne usuwanie pleśni

Duże ogniska pleśni w mieszkaniu, zwłaszcza łazience są szkodliwe dla zdrowia. Dlatego jeśli pleśń jest już duża, warto skorzystać z usług profesjonalnego usuwania pleśni. W Łodzi specjalistami na co dzień zajmującymi się likwidowaniem pleśni, uporczywych zapachów czy innych szkodliwych czynników są pracownicy firmy Vector, którzy z pewnością skutecznie usuną grzyba z naszej łazienki.

Profesjonalna usługa usuwania pleśni ze ścian i trudnodostępnych miejsc obejmuje ocenę skali problemu, a także zastosowanie specjalistycznych preparatów chemicznych. Wysokie stężenia pozwalają na skuteczne i trwałe pozbycie się problemu z naszego mieszkania. Dodatkowo usługa ozonowania daje możliwość zabicia wszystkich pleśni, grzybów i drobnoustrojów, które unoszą się w powietrzu. Warto zatem skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy w dogodnym terminie doprowadzą łazienkę z powrotem do stanu wyjściowego, bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu.

Likwidacja zapachuSkorzystaj z oferty firmy Vector zajmującej się usuwaniem pleśni w Łodzi i na terenie całego kraju.

Adres: Orzechowa 9/3, 94-205 Łódź
WWW: https://vector-uslugi.pl/
E-mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
Telefon: 725 392 578