<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Sprawne ogrzewanie w mieszkaniu – komu zawierzyć naprawę?

W blokach najczęściej stosowane są junkersy. Są to podgrzewacze wody, które załączają się automatycznie po włączeniu obiegu ciepłej wody.

Podgrzanie jej następuje natychmiastowo, już po kilku sekundach możemy używać jej w temperaturze około 40 stopni. Tak wysoka temperatura używa jest jednak sporadycznie, jeszcze rzadziej używa się pełnej mocy podgrzewaczy, które mogą rozgrzać wodę nawet do 50 stopni Celsjusza.

Nowoczesne tzw. junkersy są w pełni bezpieczne, mimo działania za pomocą dostarczanego do nich gazu ziemnego nie są zagrożeniem dla mieszkańców. Większość z nich wyposażona jest w czujnik ulatniającego się gazu a także tlenku węgla, co jest szczególnie istotne gdyż substancja ta nie jest wyczuwalna przez człowieka, łatwo zatem o zaczadzenie się w miejscu, gdzie tlenek ten wydobywa się nawet w niewielkiej ilości. Obecnie większość junkersów działa na podobnej zasadzie jak kuchenki elektryczne – przeskakujące iskra w połączeniu z gazem wznieca ogień, który w bardzo wysokiej temperaturze podgrzewa wodę.

serwis Vaillant

Niegdyś w junkersach zamocowane były tzw. świeczki, które nieustannie płonęły, były to jednak rozwiązanie niebezpieczne. Dziś taka technologia jest już niemalże niespotykane. Co więcej coraz większa ilość nowych osiedli wyposażona jest już w lokalne systemy podgrzewające wodę, lub do budynków dostarczona jest woda miejska, dzięki czemu odkręcając kran nie musimy obawiać się awarii żadnego urządzenia. Mimo to serwis Vaillant Szczecin jest wskazany dla tych, którzy posiadają różnego rodzaju podgrzewacze wody lub innego rozwiązania systemy grzewczy – regularna kontrola wszelkich wskaźników oraz szczelności i prawidłowej pracy urządzeń jest istotna.

♦♦♦

Zapobiega ewentualnym rozszczelnieniom, wyciekowi substancji ciekłych lub zupełnemu zepsuciu urządzenia, które nie będzie nadawało się już do naprawy. Sukcesywne serwisowanie pieców, podgrzewaczy i innych systemów przedłuża ich żywotność, pozwala także zaoszczędzić użytkownikom na rachunkach. Niesprawne mechanizmy mogą bowiem wykładać większej energii do działania pozbawiając przy tym użytkowników części swojej mocy.

♦♦♦

Źródła fotografii: 1, 2