<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Na czym polega ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie jest sposobem na dokonywanie dezynfekcji różnych miejsc. Celem tej praktyki jest poprawa jakości powietrza, zwalczanie nieprzyjemnego zapachu oraz pozbywanie się alergenów czy roztoczy.

Jak wygląda proces ozonowania mieszkania?

Proces ten wygląda w następująco – przed przeprowadzeniem ozonowania wszyscy mieszkańcy muszą opuścić pomieszczenie. Specjaliści w tym czasie przygotowują mieszkanie w odpowiedni sposób, by ozonowanie przyniosło najlepsze efekty. Wchodzą oni do mieszkania w specjalnych kombinezonach i w maskach. Następnie, w głównych częściach pomieszczeń, rozpuszczany jest ozon przy pomocy specjalnych agregatów. Są one stawiane na środku pomieszczenia lub obsługiwane przez fachowców. W takim przypadku, strumień gazu jest kierowany na wszystkie meble, ściany itp.
Po przeprowadzeniu całego procesu należy dokładnie przewietrzyć mieszkanie. Ozon jest gazem toksycznym, zwłaszcza w mocnym stężeniu. Jednak po wywietrzeniu mieszkania gaz ulatnia się całkowicie, dzięki czemu powietrze nie zagraża naszemu zdrowiu. Domownicy mogą wrócić do pomieszczenia, gdy stężenie ozonu będzie bezpieczne (czyli jeśli będzie wynosiło 0,08 ppm). Proces ozonowania jest całkowicie bezpieczny i gdy przeprowadzają go specjaliści, możemy liczyć na całkowite pozbycie się problemu ze szkodnikami, zanieczyszczeniami lub przykrym zapachem.

Zalety ozonowania mieszkań

ozonowanie mieszkania zaletyOzon jest gazem niepalnym, który nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Ozonowanie jest więc procesem, który polega na rozpyleniu naturalnego gazu w celu dezynfekcji. Jest to jeden z niewielu bardzo dokładnych sposobów na pozbywanie się insektów, drażniącego zapachu czy zanieczyszczeń.

 

Obecnie możemy korzystać z usług wielu firm, które stosują specjalne rozpylacze ozonu, by poprawić jakość powietrza w naszym domu.

Zalety ozonowania mieszkania:

  • Bezpieczeństwo – ozon jest gazem, który występuje naturalnie w przyrodzie. Nie zawiera dodatkowych substancji chemicznych, przez co jego stosowanie w mieszkaniu nie wiąże się z zatruciami. Poza tym, ozon nie pozostawia po sobie nalotu, przez co nasze ściany i meble nie zostaną zabrudzone.
  • Skuteczność – zastosowanie naturalnego gazu do dezynfekcji mieszkania gwarantuje nam całkowite pozbycie się problemu. Metoda ozonowania nie bez powodu jest stosowana bardzo często.
  • Zmniejszenie zachorowań – w powietrzu gromadzą się różnorodne bakterie, grzyby czy pleśń. W przypadku, gdy jeden z członków naszej rodziny przeszedł poważną chorobę, proces ozonowania pozwoli nam skutecznie poprawić jakość powietrza i zmniejszyć ryzyko zachorowań w przyszłości.
  • Pozytywny wpływ na zdrowie – stosowanie ozonu pozwala nam pozbyć się nie tylko zapachów nieprzyjemnych, ale również i tych, które są niebezpieczne dla zdrowia człowieka (zwłaszcza dla dzieci).
  • Czystość – w mieszkaniu, po przeprowadzeniu procesu ozonowania, powietrze będzie rześkie i lżejsze. Jest to dobra metoda dla wszystkich osób, które zmagają się z przykrym zapachem pozostawianym przez zwierzęta, dym tytoniowy lub wilgoć. Ozon jest gazem, który nie maskuje nieprzyjemnych woni, ale trwale je usuwa.

Ozonowanie stanowi kluczowy etap w profesjonalnym sprzątaniu po zgonach w Łodzi i na terenie całej Polski. Taki zabieg zapewnia skuteczną dezynfekcję i usuwanie nieprzyjemnych zapachów.