<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Modny wystrój domu – ręcznie malowane obrazy

Ręcznie malowane obrazy to  świetny sposób na modny wystrój naszego domu czy mieszkania. Jeśli zależy nam na unikalnych dziełach, które będą wyjątkową ozdobą naszych ścian, to warto postawić na obrazy samodzielnych artystów trudniących się ręcznym malowaniem obrazów. Będziemy mieli wówczas pewność, że zakupiony przez nas obraz to egzemplarz jedyny w swoim rodzaju, a nie przedrukowana reprodukcja.

Jeśli obrazy kojarzą Ci się z dziełami XIX-wiecznych malarzy tworzącym w nurcie historycznym i wydaje Ci się, że to przeżytek, czas zmienić zdanie. Ponieważ czasy się zmieniają, malarze podążają razem z nimi i stawiają na nowoczesne krajobrazy natury czy znanych budynków. Za takim obrazem kryją się dusza artysty, wiele godzin pracy, indywidualne podejście i pasja. Kupując taki obraz, robisz jednocześnie dobry uczynek, ponieważ wspierasz działalność artystyczną.

Ręcznie malowane obrazy – dla każdego domu coś miłego

Jeśli jesteś znudzony codziennym widokiem swojego mieszkania, domu czy biura, możesz nadać mu kolorów, waśnie inwestując w ręcznie malowane obrazy. Dzięki nim w sypialni bądź salonie zyskasz przytulny klimat połączony z nutą nowoczesności. Mogą spodobać się zwłaszcza tym, którzy kochają sztukę, ale natura pozbawiła ich artystycznego talentu i samodzielnie nie potrafią namalować odpowiednich obrazów, jednak wiedzą, w jaki sposób chcieliby udekorować ściany w nowym mieszkaniu czy domu.

Pamiętajmy, że jeśli na ścianie czy w pomieszczeniu chcemy umieścić kilka ręcznie malowanych obrazów, to warto postawić na różne motywy, by wystrój wyglądał naturalnie, a nie jak z galerii czy muzeum. Jeśli na ścianach postawiliśmy na pastelowe kolory, to dla ożywienia można wybrać obraz, w którym przeważają żywe barwy. I odwrotnie – w salonie o bardzo wyrazistych ścianach sprawdzą się nieco bardziej stonowane obrazy, by nadać nieco kontrastu. W ciemnych pokojach przydadzą się obrazy jasne, rozświetlające i odbijające promienie słoneczne.

obraz olejny

Jak powstają ręcznie malowane obrazy?

Większość obrazów tworzonych jest na płótnie o zróżnicowanych wymiarach. Jak powstają takie ręcznie malowane obrazy? Jeśli wymagają odwzorowania, na początek następuje praca ołówkiem, w czasie której odtwarza się kontury postaci, rzeczy czy elementów natury żywej, na przykład drzew, traw czy kwiatów. Końcowym etapem pracy nad obrazem jest malowanie pędzlem wewnętrznych powierzchni, nadając im pożądaną barwę.  Ręcznie malowane obrazy – dlaczego warto udekorować nimi dom?

Masowe reprodukcje dostępne w sklepach z obrazami zazwyczaj niczym się nie wyróżniają. Z kolei obrazy malowane ręcznie na płótnie to coś unikalnego w wystroju Twojego domu, mieszkania, a może i domowego gabinetu. Sprawdzą się zwłaszcza tam, gdzie praca ma charakter kreatywny. A jeśli znudził Ci się dotychczasowy wystrój Twoich mieszkalnych pokoi, zamiast kosztownego remontu możesz odnowić wnętrze i nadać mu nowego, stylowego charakteru właśnie dzięki ręcznie malowanym obrazom.

Ręcznie malowany obraz na prezent? Czemu nie

Idziesz na domówkę do znajomych albo rodziny i nie wiesz, jaki prezent wybrać, by był odpowiedni, a jednocześnie niebanalny, bo przecież kolejny zestaw sztućców to nieco oklepany pomysł? Postaw na ręcznie malowany obraz, dzięki któremu na pewno sprawisz świeżo upieczonym gospodarzom miłą niespodziankę i wykażesz się pomysłowością – nie każdy dobierze prezent do ich gustu.

Upewnij się jednak wcześniej, że dobrze ich znasz, w końcu nie każdy musi być miłośnikiem tego typu sztuki. Jeśli jednak odwiedzasz osoby artystycznym zacięciu, to z pewnością pozostawisz po sobie dobre wrażenie. Obraz do salonu czy kuchni na pewno nada wnętrzu oryginalnego i niepowtarzalnego charakteru.