<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Meble kuchenne na wymiar czy dostępne zestawy?

Wiele osób urządzając kuchnię zastanawia się, jakie meble wybrać. Zazwyczaj jest to wybór na lata, warto więc tą kwestię dobrze przemyśleć i przeanalizować. Jakie są zalety i wady obu tych rozwiązań?

Meble na wymiar

W przypadku mebli na wymiar, istnieje wiele przesłanek, aby wybrać właśnie je. Przede wszystkim sprawdzą się w wielu wnętrzach. Będą idealne do małych i trudno ustawialnych kuchni, dzięki temu, ze będą dopasowane do każdego wnętrza, nie zostanie ani centymetra wolnej przestrzeni, co gwarantuje nam idealne zagospodarowanie miejsca w kuchni. Dodatkowo w przypadku mebli na wymiar możemy również wybrać własną kompozycję szafek. Mamy również wpływ na wygląd takich mebli, ponieważ możemy zdecydować o kolorze i materiale z którego powstaną zarówno fronty jak i blaty szafek kuchennych. Meble te są również wytwarzane specjalnie dla nas, możliwe więc są różne poprawki, a dodatkowo ich jakość jest wyższa od mebli gotowych, ponieważ powstają na indywidualne zamówienie. Jednak w przypadku takiej indywidualnej produkcji, również czas oczekiwania na nie jest dłuższy. Same koszty takich mebli mogą być również wyższe.

Gotowe meble

W przypadku gotowych zestawów mebli, mają one również wiele zalet. Przede wszystkim po ich kupieniu i postawieniu, możemy od razu je użytkować. Są więc zazwyczaj dostępne od ręki. Mają one również standardowe wielkości, pasują więc do większości kuchni, jednak nie do wszystkich. Ich możliwe układy zazwyczaj nie wypełniają całej przestrzeni kuchennej. Możliwe zestawienia kolorystyczne są również ograniczone. Zazwyczaj do wyboru jest jeden lub dwa kolory, a w przypadku materiału, z którego wykonane są meble raczej nie mamy możliwości wyboru. Jest to jednak również tańsza opcja, ponieważ nie jest indywidualnie dopasowana do każdego użytkownika. Ma to również swoje wady, ze względu na to, iż jest to produkcja masowa, jakość wykonania może czasami pozostawiać wiele do życzenia. Meble takie sprawdzą się jednak w mieszkaniach, które są rozwiązaniem tymczasowym dla lokatorów.

Podsumowując, meble kuchenne na wymiar są najlepszym rozwiązaniem dla osób szukających mebli idealnie dopasowanych do wnętrza. Dodatkowo mamy możliwość wpływu na wygląd takich mebli oraz ich rozmieszczenie. W przypadku mebli gotowych, dostajemy już przygotowany zestaw, który nie zawsze idealnie pasuje do wnętrza, jest to jednak tanie rozwiązanie.