<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Jak tworzy się wizualizacje i aranżacje wnętrz?

Fotorealistyczne wizualizacje mebli w formie przedstawienia ich w środowisku (dane pomieszczenie), to wizualizacje mebli w którym są umieszczone same meble, lampy i oświetlenie, dodatki, dopasowana jest odpowiednia kolorystykę.
W zróżnicowaniu do fotografii tradycyjnej to nie elementy meblowe umieszczane są w pokoju, tylko lokal dopasowywany jest do mebli pod kątem ich barwy i stylistyki. Również dodatki są zależne od tego, czy ukazywane meble są w stylu klasycznym czy nowoczesnym. Dodatkowo wizualizacje można wykonać w formie animacji – przelot kamery w lokalu. W tym rozwiązaniu zróżnicowanie cenowe pomiędzy wizualizacją a wynajęciem ekipy filmowej są ogromne.

Ujęcie pojedynczych mebli

Wizualizacje tego rodzaju pozwalają na precyzyjne ukazanie detali mebli.
Dodatkowo wpływają znacznie na estetykę katalogów mebli zastępując niezbyt estetyczne rysunki techniczne.

Dlaczego zdecydować się na wizualizacje?

Wizualizacje mebli wykonywane przez firmy działające w tej branży są korzystniejsze cenowo, mniej czasochłonne i zezwalają na ukazanie każdego zestaw mebli w kompletnie innym pomieszczeniu. Do tego czasu robienie zdjęć mebli związane było z koniecznością ich transportowania, przygotowywania lokalu, dodatków, oświetlenia. Było to rozwiązanie bardzo drogie i związane było z niezbędnością poświęcenia kilku dni na przygotowanie i transportowanie, a efektem były często niezbyt atrakcyjne obrazy, które robione były tylko w jednym pomieszczeniu. Na chwilę obecną wizualizacje umożliwiają pokazanie mebli bez strat czasowych na przygotowania, transportowanie, przenoszenie. Nie wymagają nawet produkowania mebli, które mają być ukazane. A wszystkie przygotowania kończą się na poziomie projektu. To dodatkowa oszczędność, gdyż nie ma konieczności poświęcenia środków na produkowanie mebli, które później będą przechowywane do czasu sprzedaży. Wszystkie dokonywane ewaluacje (kształt, kolory, dodatki) robione na poziomie projektowania bardzo ułatwiają dążenie do perfekcyjnego produktu.

 Meble-w-mieszkaniu-wizualizacje

Jak długo trzeba oczekiwać na wizualizacje?

Zwykle czas oczekiwania na zrobienie wizualizacji nie przekracza 6 dni roboczych. Zależny jest on jednak od liczby zamówionych wizualizacji, określonego rozmiaru obrazu oraz innych czynników.

Do czego mogą być używane wizualizacje?

Wizualizacje wykonywane są na potrzeby katalogów drukowanych, plakatów, ulotek, stron internetowych, targów. Dodatkowo nasze wizualizacje mogą być stworzone w rozmiarze pozwalającym na oklejenie nimi dużych pojazdów. W tym wypadku produkowany obraz jest w rozmiarze pozwalającym na druk w jak najwyższej jakości bez konieczności zwiększania rozmiaru obrazu, jak to ma miejsce kiedy mamy do czynienia z fotografią tradycyjną.

Ile trzeba zapłacić za wizualizacje mebli?

Każdy z projektów jest inny i wymaga od firmy spersonalizowanego podejścia, dlatego wyceny dokonywane są tylko na bazie projektu mebli i konsultacji ze zleceniodawcą. Pozwala to na dopasowanie wydatków do celów, jednocześnie dając pewność, że wydane pieniądze są dobrze zaplanowaną inwestycją.


Zobacz przykładowe wizualizacje tutaj: http://theframe.pl/oferta