<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Jak funkcjonuje instalacja centralnego ogrzewania?

Wymiana pieca na nowoczesny system

Ogrzewanie domu może występować przez cały rok – duże domy jednorodzinne nie są ograniczone miejskim ogrzewaniem, dlatego jeśli mieszkańcy potrzebują dogrzania wnętrz, samodzielnie mogą dostosować temperaturę do swoich potrzeb.

Ogrzewanie domu jest także codzienną czynnością dla tych osób, dla których piece są jedyną drogą zwiększenia temperatury nie tylko w grzejnikach ale także w rurach. Ciepła woda może być bowiem ogrzewana przy użyciu pieca. Jeśli zatem chce się uzyskać wysoką temperaturę cały rok należy regularnie używać pieca bądź pieców. Niektóre domy wciąż wyposażone są wyłącznie w stare piece kaflowe, które nie należą do najbezpieczniejszych. Jeśli nie są regularnie konserwowane, zaś komin nie jest czyszczony, może dojść do przedostania się do powietrza groźnego czadu, nierzadko zabójczego dla mieszkańców. Serwis pieców lub wymiana na nowy są zatem bardzo wskazane, wszędzie tam, gdzie można obawiać się podobnego zagrożenia. Wymiana pieca ogranicza także czas potrzebny na rozpalanie w piecu i nie wymaga tak częstego spędzania czasu przed jego drzwiczkami. Nowoczesne piece dobrze utrzymują oraz rozprowadzają równomiernie temperaturę po grzejnikach do każdego pomieszczenia. Instalacje CO są pożyteczne dla domów z większą ilością pomieszczeń, które muszą być ogrzewane. Ekipy instalacyjne muszą spędzić tylko kilka dni na instalacji urządzenia, które przez wiele lat będzie o wiele przyjemniejsze w użytkowaniu niż tradycyjne piece. Instalacje CO Kraków w zależności od swojej mocy opałowej mogą szybko doprowadzić ciepłą lub gorącą wodę do rur kaloryferów oraz do kranów, najlepsze firmy są w stanie zaprojektować takie piece, które pozwalają na utrzymanie jednolitej temperatury wody przez wiele godzin, przez co oszczędza się na opale (węglu lub drewnie) oraz oszczędza się czas. Innym rozwiązaniem są piece gazowe, zasilane gazem ziemnym. W użyciu są jeszcze łatwiejsze, gdyż do swojej eksploatacji wymagają jedynie podpięcia pod substancję opałową, jednakże w ogólnym rozrachunku są droższe, dlatego też montowane są stosunkowo rzadko.

instalajce CO

Grzanie nowoczesne – jak wygląda wymiana?

Na rynku istnieją także piece zasilane prądem – jest to najdroższe rozwiązanie, jednakże wydaje się być najskuteczniejszym oraz najbezpieczniejszym. Instalacje CO są jednakże najpopularniejsze, zaś ich eksploatacja wymaga najniższych nakładów finansowych. Współczesny kocioł CO to urządzenie nowoczesne, które może zasilać nie tylko domy, ale także całe osiedla a nawet miasta. Woda nie stanowi już jedynej substancji, która daje temperaturę, obecnie stosowana jest także para wodna lub powietrze.