<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Dom szeregowy czy mieszkanie w bloku: jak wybrać i na co zwrócić uwagę?

Zakup nieruchomości mieszkalnej na własność to bardzo poważna decyzja, którą warto dobrze przemyśleć. Bardzo często swoje własne cztery kąty kupujemy na całe życie, dlatego też należy brać pod uwagę nie tylko obecną sytuację, ale także plany na przyszłość. Wśród najpopularniejszych rodzajów zabudowy są obecnie mieszkania w centrum oraz domy szeregowe. Wilanów to miejscowość pod miastem, w której obecnie przeprowadzane są nowoczesne inwestycje tego typu i cieszą się one ogromną popularnością. Co wybrać, mieszkanie czy może dom szeregowy? Jakie są plusy tego drugiego typu zabudowy i dlaczego to się opłaca? Sprawdź!

Prywatność, własny ogródek i naprawdę wysoki komfort

dom z ogrodem

Domy szeregowe i mieszkania mogą wydawać się stosunkowo podobnym wyborem. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku dzielimy ścianę z sąsiadami i mamy ich tuż pod samym nosem. Wiele osób boi się z tego powodu, że wybierając dom szeregowy, nie będą mieli odpowiedniej prywatności. Na szczęście jest to mylne złudzenie. Nowoczesne domy szeregowe oddzielone są od siebie tak, aby wszystkie dźwięki nie przenosiły się zbyt łatwo. Ponadto ogrodzenia, jakie stawiane są między budynkami, są dość wysokie oraz mocno zabudowane, dzięki czemu można liczyć na prywatność zarówno przed domem, jak i w ogrodzie. Sprawia to, że dom szeregowy jest bardzo przyjemną przestrzenią, która zapewnia mieszkańcom dużo swobody i prywatności, bez jednoczesnego izolowania się w stu procentach od sąsiadów i konieczności budowy domu na zupełnym odludziu.

Domy szeregowe mają naprawdę wiele plusów. Po pierwsze są znacznie bardziej przestronne niż mieszkania i najczęściej mają dwie kondygnacje. To znacznie ułatwia zagospodarowanie przestrzeni. Dzięki temu można na przykład podzielić część w domu w taki sposób, aby część dzienna znajdowała się na parterze, a część sypialniana na pierwszym piętrze. Dzięki temu nikt nikomu nie będzie przeszkadzał. Kolejnym plusem, który sprawia, że domy szeregowe w Wilanowie lub innej miejscowości pod Warszawą, to lepszy wybór niż mieszkanie, jest własny ogródek. Własny kawałek zieleni za domem to idealne miejsce do odpoczynku i zabaw z dziećmi. Dużym plusem jest także podjazd, na którym można zaparkować drugie auto, przed garażem oraz przestrzeń przed domem.

Malownicza okolica z dala od zgiełku miasta

domy szeregowe z ogrodem

Domy segmentowe Zawady to inwestycja w malowniczej okolicy. Panuje tam spokój, dzięki czemu można bez problemu odpocząć od codziennego hałasu i zgiełku miasta. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, które sprzyja zakładaniu rodziny. Ponadto pozwala na odizolowanie się od pędu miasta, co pozwala odpocząć fizycznie i psychicznie. Domy szeregowe zapewniają prywatność, dużo przestrzeni oraz naprawdę dużo spokoju, czego niestety nie zawsze można oczekiwać po mieszkaniach w centrum miasta.

Jedynym minusem takiej lokalizacji i wyboru domu szeregowego, jest fakt mieszkania pod miastem. Jednak to rozwiązanie ma również swoje plusy. Wśród nich jest wspomniane już wyżej uczucie spokoju oraz prywatności, ale nie tylko. Obecnie wszystkie duże miasta, między innymi również Warszawa, są przepełnione samochodami. Sprawia to, że w centrum tworzą się straszne korki, przez które dojazd z jednego miejsca na drugie zajmuje naprawdę dużo czasu. Dojeżdżając na drugi koniec miasta z domu szeregowego w Wilanowie, można sprytnie ominąć korki i dotrzeć do miejsca docelowego o wiele szybciej. Jest to rozwiązanie wygodne oraz bardzo ekologiczne i ekonomiczne.