<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Dlaczego warto zdecydować się na projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem?

Postanowienie o wybudowaniu domu, to dla wielu jedna z najważniejszych decyzji podczas całego życia. Dlatego wybrać odpowiedni typ domu, który spełni oczekiwania domowników. W tym momencie warto przyjrzeć się projektom domów z poddaszem użytkowym i garażem. Jaki są zalety tego typu domów oraz Gdzie najlepiej zdobyć ich projekt?

Kiedy wybrać dom z poddaszem użytkowym i garażem?

Mnóstwo osób uważa, że budowa domu z poddaszem użytkowym to najlepsze i najtańsze możliwe rozwiązanie na uzyskanie większej powierzchni domów. Ta teoria świetnie się sprawdza, szczególnie gdy mamy do czynienia z małych rozmiarów działką. 

Jest to więc świetne rozwiązanie dla osób, które chcą małym kosztem stworzyć sporej wielkości dom. Warto również pamiętać, że w projektach takiego mieszkania znajdują garaże, co znacznie ułatwia życie.

Czym wyróżnia się dom z poddaszem użytkowym?

Dom z poddaszem mieszkalnym nie posiada strychu. Sprawia to więc, że cała powierzchnia budynku jest wykorzystywana w 100%, a nie służy, jako magazyn rupieci. Jest to ogromna zaleta, ponieważ w miejsce przestrzeni, które byłyby niewykorzystywane, można stworzyć pokoje dla dzieci, bibliotekę lub gabinet. 

Poddasze domu spełnia ważną funkcję izolacyjną. Chroni przed zimnem w trakcie zimniejszych pór roku i przed gorącem latem. W związku z tym trzeba zadbać o zabezpieczenie poddasza. Większość projektów domów z poddaszem użytkowym przewiduje dodatkową izolację.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba się martwić o to, że strych przestanie być szczelny. W tradycyjnych domach, gdzie najwyższe piętro służy, jako miejsce do przechowywania starych rzeczy, nieszczelności zdarzają się znacznie częściej.

Wyjątkowy klimat

Najbardziej oczywistą i najlepszą cechą tego typu domu jest oczywiście możliwość zaaranżowania i mieszkania na poddaszu. Stanowi to w 100% kwestię gustu, ale nie można zaprzeczyć, że te pokoje wyglądają zjawiskowo, a klimat, który je otacza, jest niezwykle przyjemny. Poza tym pokoje na poddaszu są w modzie.

Warto jeszcze wspomnieć o ekonomicznej stronie takiej inwestycji. Przez fakt, że kuchnia i łazienka znajdują się na parterze, to nie ma konieczności tworzenia wystroju od razu dla poddasza. Koszty budowy domu można rozłożyć na dwie raty.

projekt domu z garażem i poddaszem użytkowym

Kiedy warto zdecydować się na dom z  poddaszem użytkowym i garażem?

Dom z poddaszem użytkowym to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą powiększyć przestrzeń mieszkalną niskim kosztem. Stwarza to możliwość zaoszczędzenia na powiększaniu parteru albo dobudowywaniu kolejnego piętra. Stanowi to też idealną opcję dla właścicieli małych działek.

Taki rodzaj domu stwarza też możliwości rozłożenia kosztów np. będzie idealnym rozwiązaniem dla pary, która spodziewa się dzieci. Na początku mogą normalnie funkcjonować, tylko na parterze, a wraz z dorastaniem dzieci zaaranżować i umeblować pokoje na poddaszu.

Dodatkowym plusem takiego domu jest garaż. Stanowi to dodatkową przestrzeń, nie tylko do trzymania samochodu, czy rowerów, ale również świetne miejsce do zrobienia domowego warsztatu i majsterkowania.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, a dom z poddaszem

Podczas planowania budowy domu z poddaszem użytkowym, trzeba zapoznać się z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. W przypadku wyboru, takiego typu domu trzeba odpowiedzieć sobie na pytania:

  • Czy w przypadku kondygnacji parteru potrzebny jest dodatkowy pokój dla gości?
  • Czy nie wystarczy jeden duży przestronny salon z jadalnią na parterze?
  • Czy pokoje na poddaszu mają mieć dodatkową łazienkę?
  • Ile dokładnie jest potrzebnych łazienek na parterze?
  • Gdzie ma być pomieszczenie gospodarcze? Czy kotłownia może być w garażu?
  • Czy umieścić pralnie lub suszarnie na poddaszu?
  • Ile dokładnie potrzeba pokoi i łazienek na poddaszu?

Po odpowiedzeniu na te pytania należy obliczyć całkowity metraż domu oraz każdego z pomieszczeń. Ostatnim krokiem będzie wybranie gotowego planu domu lub zamówienie spersonalizowanego w biurze architektonicznym.

dom z poddaszem i garażem

Gdzie można zdobyć projekt domu z poddaszem mieszkalnym i garażem?

Biorąc pod uwagę specyfikę domu oraz sytuację na rynku, trzeba stwierdzić, że najlepszym miejscem, które zagwarantuje gotowy projekt domu lub zaprojektuje nowy projekt domu z poddaszem użytkowym i garażem, jest biuro architektoniczne AJR.

Firma zapewnia kompleksowe dostosowanie planu domu do właściciela, a także Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

Dom z poddaszem mieszkalnym i garażem to obecnie bardzo opłacalne i popularne rozwiązanie. Dzięki niekonwencjonalnym wyjściom dom staje się wyjątkowy i bardzo klimatyczny. Dodatkowo taka inwestycja świetnie współpracuje z małymi działkami.