<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

Czym zneutralizować zapach psa w mieszkaniu?

Właściciele czworonogów często zmagają się w domach z dwoma sporymi problemami: sierścią, którą można znaleźć na każdym fotelu, kocu i kącie mieszkania oraz charakterystycznym zapachem, który może być mniej lub bardziej wyczuwalny zarówno dla domowników, jak i gości. Nieprzyjemny zapach częściej spotyka się w domach zamieszkiwanych przez psy, a jego pojawienie się nie zawsze musi oznaczać zaniedbywanie zwierzaka i brak odpowiedniej pielęgnacji. Dlaczego w domu psiego właściciela już po zapachu wiadomo, że mieszka tam pies i czym można zneutralizować zapach psa w mieszkaniu?

Przyczyny powstawania nieprzyjemnych zapachów po zwierzętach w domu

Każdy pies ma swój charakterystyczny zapach, za który odpowiadają feromony oraz naturalna wydzielina na skórze. Przy odpowiednio zadbanym i regularnie pielęgnowanym oraz kąpanym psie, zapachy te powinny być wyczuwalne, ale nie wyjątkowo zauważalne czy przeszkadzające. Są jednak sytuacje, w których brzydki zapach psa będzie wyraźny już od przekroczenia progu mieszkania i będzie przeszkadzał nie tylko gościom, ale i domownikom.

Pierwszym i najczęstszym przypadkiem nieprzyjemnego zapachu od psa jest zwyczajnie nieregularne kąpanie czworonoga lub stosowanie do kąpieli wyłącznie wody. Jeśli mamy zapobiegać nieprzyjemnym zapachom, konieczne jest stosowanie specjalnych szamponów dla zwierząt oraz regularne czesanie sierści – pomiędzy kąpielami zbiera się na niej brud, kurz i tłuszcz, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach, a także za roznoszenie się sierści po domu. Regularne czesanie może wyeliminować sporo problemów. Nieprzyjemny zapach od psa może być także oznaką różnych chorób, także skórnych, dlatego warto wybrać się z czworonogiem do lekarza weterynarii i sprawdzić zdrowie pupila.

Likwidacja zapachu

Jak uniknąć brzydkiego, psiego zapachu w domu?

Podstawą eliminowania i zapobiegania pojawieniu się brzydkiego zapachu psa w domu jest przede wszystkim odpowiednie zadbanie o zdrowie pupila. Jeśli ten nie jest regularnie kąpany, czesany, a dodatkowo nie odwiedza lekarza weterynarii więc nie mamy pewności czy jest w stu procentach zdrowy, brzydki zapach może pojawiać się i trudno będzie zwalczyć go całkowicie.

Pielęgnacja psa to podstawa, podobnie jak profilaktyka zdrowotna.

Polecamy zajrzeć także do psich misek, bo nieodpowiednia dieta może prowadzić do psich chorób, otyłości, ale też większych tendencji do puszczania gazów, nieprzyjemnego zapachu z pyska i charakterystycznego zapachu psiego potu.

Zaraz po higienie, na drugim miejscu w kategorii czynności, które pozwolą uniknąć psiego zapachu w domu jest utrzymywanie czystości. Jako priorytet stawiamy tutaj częste odkurzanie i zmywanie podłóg, stosowanie oczyszczaczy i odświeżaczy powietrza, a także bieżące czyszczenie psich misek, wietrzenie legowisk, a w przypadku właścicieli kotów – codzienne sprzątanie kuwet.

Zwalczanie psiego zapachu – skuteczne metody

Do walki z nieprzyjemnym zapachem psa w mieszkaniu polecanych jest kilka metod i środków czystości, mniej lub bardziej skutecznych w zależności od tego jak często pies jest kąpany, jak dobrze dbamy o czystość w mieszkaniu oraz jakie przypadłości chorobowe mogą wpływać na bardziej intensywny psi zapach. Na początek zalecamy zawsze regularne pranie legowisk oraz posłań, na których na co dzień przebywa pies – ze względu na strukturę materiału, miejsca takie są najlepszymi pochłaniaczami zwierzęcych zapachów i choć z ich perspektywy służą jako skuteczny sposób zaznaczenia swojego miejsca w domu, dla nas mogą okazać się źródłem niechcianego zapachu.

W sklepach dostępne są oczywiście neutralizatory zapachów zwierzęcych, dostępne zarówno w prostej formie płynów do podłóg, sprayów do czyszczenia punktowego, jak i pochłaniaczy zapachów umieszczanych w strategicznych punktach mieszkania. Preparaty takie mogą zadziałać pod warunkiem, że pies jest zdrowy, zadbany, a nieprzyjemna woń to po prostu naturalny zapach zwierzęcia lub efekt jednorazowej wpadki podczas psiej choroby. Jeśli pies mieszka z Tobą wiele lat, warto jednak od czasu do czasu sięgnąć po jeszcze jedną, sprawdzoną i wyjątkowo skuteczną metodę: ozonowanie.

Jeśli chcesz pozbyć się skutecznie uciążliwego zapachu zwierząt z mieszkania, ozonowanie jest obecnie jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych metod. Ozon, który łączy się z cząsteczkami zapachowymi w powietrzu potrafi zniszczyć cząstki bakterii i zarodników odpowiadających za nieprzyjemną woń, pozostawiając powietrze w mieszkaniu czyste, wolne od zapachu zwierzaków, ale także odświeżone i pozbawione wielu bakterii, roztoczy i wirusów mogących zagrażać zdrowiu człowieka.

Likwidacja zapachuPotrzebna Ci usługa ozonowania, w skład której wchodzi m.in. likwidacja zapachu i dezynfekcja? Skorzystaj z oferty firmy Vector, działającej na terenie całego kraju!

WWW: https://vector-uslugi.pl/
Telefon: 725 392 578
E-mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl