<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

6 tricków, które warto wykorzystać podczas malowania

Jak malować ściany by uniknąć plam?

Podczas malowania listwy, niektórzy malarze stosują taśmę maskującą pod płytą główną. Ale to jest czasochłonne i nie tworzy uszczelnienia odpornego między ścianą i dywanem. Zamiast dociśnięcia taśmy przed ścianą, obejmującą około ¼ dolnej krawędzi, należy mocno naciskać na dywan podczas stosowania taśmy. W ten sposób taśma zabezpieczy dywan podczas malowania. Później, kiedy usuwamy taśmę, dywan podniesie się i pokryte zostaną niemalowane dotąd krawędzi.

Ile kosztuje biała farbaO malowaniu dowiesz się wszystkiego kontaktując się z firmą http://pracewykonczeniowe24.pl

Użyj taśmy wysokiej jakości do tej pracy, ponieważ chwyta i przytrzymuje listwy lepiej. Dodaj też tanią taśmę w celu utworzenia większej tarczy ochronnej przed plamami nad dywanem. Wreszcie, rozprowadź ściereczką rozpuszczalnik na taśmie. Technika ta nie będzie działać, jeśli dywan ma bardzo niski skos lub jeśli nie masz wyściółki pod dywanem.

Wąskie szmaty do malowania są najlepsze

Duże porwane tkaniny będą pasować doskonale jeśli malujemy , ale będą przesadą, jeśli tylko występuje u ciebie malowanie ścian oraz wykończenie. Materiały mają zwykle od metra do 1,5 metra. Są szeroki i są dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze w pracy, ponieważ nie trzeba składać ich kilka razy. Składane tkaniny łatwo mogą powodować potknięcie się, nic dobrego nie wyjdzie jeśli potkniecie się z otwartym słoikiem czy puszką farby w dłoni.

Oczyść stare pędzle

Nawet jeśli starannie czyścisz pędzle, zużywają się. Rozważ aby oszczędzić kilka różnych ich rozmiarów, aby zmienić ich przeznaczenie – na szczotki czyszczące. Stary pędzel jest doskonałym narzędziem do wykończenia otrzepując okna lub cokolwiek innego, tego rodzaju materiały potrzebują lekkiego dotyku, który nie zaszkodzi ich strukturze.

Ustaw taśmę maskującą

Po zastosowaniu taśmy maskującej, weź do ręki szpachelki lub narzędzia typu 5-w-1, po to, aby „ustawić” taśmę do wykończenia. To przykleja taśmę do powierzchni i pomaga zatrzymać farbę z dala od miejsc, które nie mogą zostać pomalowane.

Całkowicie zasłoń okna oraz drzwi

Taśmy maskujące zainstalowane jako ochrona poza krawędzią wykończenia nie musi chronić okna lub drzwi. Dlatego tak ważne jest, aby pokryć je całkowicie, zwłaszcza jeśli malujemy sufit a nasze malarskie zdolności nie są zbyt wysokie

Wytnij farbę przed późniejszych zdjęciem taśmy

Po usunięciu taśmy maskującej, który pozostawała na miejscu zbyt długo, taśma może ściągnąć kawałki farby ze sobą. Zazwyczaj najlepiej zdjąć taśmę maskującą, gdy farba jest stosunkowo mokra, jednakże, jeśli zatrzyma się tam na zbyt długo, delikatnie przetnij taśmę wzdłuż linii, gdzie spotyka się z farbą do wykończenia. To zapobiega przywieraniu farby do taśmy i odchodzeniu taśmy.

Nie zatop taśmy maskującej

Taśma maskująca daje zabezpieczenie, nie gwarancję. Nie ważne jak bardzo jesteś ostrożny, może pojawić się pusta przestrzeń między taśmą i wykończeniem. Jeśli wystawisz taśmę na działanie farby, część z tego może przeniknąć przez nią. Sztuką jest, aby udawać, że taśmy nie ma. Lekko posuwaj pędzel wzdłuż krawędzi, a być może nawet nie wjedziesz na taśmę.