<< Newsletter >> Zapisz się do Newslettera i bądź na bieżąco!

3 najciekawsze rozwiązania przy aranżowaniu kuchni

Współcześnie w aranżacji kuchni stawiamy na jak największą funkcjonalność, połączoną z pełną estetyką. Poniżej więc przedstawiamy rozwiązania, które pomogą Ci zaplanować kuchnię idealną – piękną i wygodną w użytkowaniu. Zapraszamy do lektury!

Praktyczne rozwiązania do nowoczesnej kuchni – dlaczego warto z nich skorzystać?

Szklany panel kuchenny

Popularność paneli szklanych jest coraz większa i nie dzieje się to bez powodu. Można umieścić na nich mnóstwo pięknych wzorów, które można dowolnie dobrać do stylu panującego w kuchni, a do tego zaprojektować swój własny, unikalny motyw, jakiego nie znajdziesz nigdzie indziej. Nadruk na panelu jest wykonany w technologii wysokiej jakości, więc nie ulegnie zniszczeniu zbyt łatwo, do tego można go łatwo wymienić.

Nie sposób nie wspomnieć również o aspektach praktycznych. Panele szklane są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu oszczędzasz mnóstwo czasu, ważne jest jednak to, by zabrudzenia usuwać na bieżąco. Do tego są one wbrew pozorom wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także skutecznie chronią ścianę przed działaniem wilgoci i wysokiej temperatury.

Szafki narożne na garnki

Stają się one podstawowym elementem wyposażenia w każdej nowoczesnej kuchni m.in. ze względu na zastosowanie wygodnego stelaża, jaki może wytrzymać obciążenie przekraczające 20 kg. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz z powodzeniem przechowywać większe przedmioty, obejmujące nie tylko garnki, lecz też różnego rodzaju blendery i inne sprzęty kuchenne. Szafki narożne pozwalają na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni oraz wygodny dostęp do najważniejszych przedmiotów.

Ten rodzaj szafek jest coraz częściej wykonywany na zamówienie, co umożliwia dokładne dopasowanie mebla do dostępnych w kuchni wymiarów, a do tego gwarantuje pełen wpływ na ostateczny wygląd mebla. Kolejne zalety obejmują również możliwość regulacji półek, i zastosowanie coraz bardziej powszechnego systemu cichego zamykania mebli. Zapobiega to nie tylko zbędnym hałasom, lecz też spowalnia zużywanie wyposażenia kuchennego.

Gniazdka elektryczne na wyspie kuchennej

Pomysł jest warty rozważenia, jako że umożliwia podłączenie urządzeń elektrycznych bezpośrednio na wyspie i wygodne korzystanie z nich bez kilometrów ciągnących się po kuchni, nieestetycznych kabli. Nowoczesnym rozwiązaniem są tzw. gniazdka nablatowe, które można sprytnie ukryć, gdy nie są potrzebne. Rozwiązanie to jest nie tylko wysoce funkcjonalne, lecz też doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy urządzania mieszkań, gdzie kładziony jest duży nacisk na ukrywanie elementów montażowych.

Nowoczesne rozwiązania do funkcjonalnych kuchni – jak ważne jest korzystanie z nich?

Minęły czasy, w których poszczególne pomieszczenia w domu mają spełniać jedynie podstawowe przeznaczenie, ich wygląd nie ma znaczenia, a funkcjonalność może otwarcie obniżać estetykę. Obecnie bardzo dbamy o to, by nasze domy i mieszkania były piękne i nie zapominamy przy tym o jak największej funkcjonalności.

Dlatego też chętnie korzystamy ze sprytnych rozwiązań i dbamy o to, by dekoracje takie jak np. wspomniany już szklany panel kuchenny nie tylko pasowały do wnętrza, lecz też pełniły funkcję praktyczną m.in. poprzez ochronę ściany przed zniszczeniem.

panele szklane

Atrakcyjna kolekcja szklanych paneli kuchennych – gdzie warto ich szukać?

Jako że ustalenie wymiarów kuchennych paneli szklanych i ich montaż nie są zadaniami nastręczającymi większego trudu, można je bez trudu zamówić w sieci, np. w sklepie internetowym Magic&Style. Oferujemy niezwykłą kolekcję paneli szklanych do kuchni i łazienki, lecz na tym nasze propozycje absolutnie się nie kończą.

Oferujemy m.in. atrakcyjne motywy krajobrazowe, dające efekt trójwymiarowości – możesz dzięki nim w prosty sposób odmienić swoje mieszkanie i niemal poczuć świeżość powietrza na górskim szczycie, usłyszeć szum wodospadu podczas kąpieli w wannie lub relaksujący szum liści podczas odpoczynku na salonowej kanapie w miłym towarzystwie.